در سیم پیچی آرمییچرها هنگام بازکردن آن ها باید دقت کنید تا اطلاعات کامل برداشته شود و سپس تست کلکتور انجام شود و پس از عایق بندی هسته و پیچیدن کلاف های سیم پیچی نوبت به قرار دادن کلاف ها در شیارها می رسد. • در کار سرعت و دقت بالایی داشته باشید. در صورتی که دوره سیم پیچی را در آموزشگاه معتبری سپری کرده باشید می توانید مدرک تایید شده فنی حرفه ای دریافت کرده و آموزشگاه شما را برای دریافت مدرک رسمی فنی حرفه ای شما را به این سازمان معرفی می کند. در سیم پیچی موتور های تک فاز با راه اندازی دائم، از خازن های دینامیکی که به خازن های خشک نیز معروف هستند، استفاده میشود. عمدتا در سیم پیچی انواع موتورهای تک فاز با خازن راه انداز، از خازن های الکترولیتی استفاده میشود که اغلب دارای ظرفیت زیادی می باشند تا در شروع راه اندازی، خازن راه انداز اختلاف فاز لازم را برای گردش موتور ایجاد کند. سیم پیچی موتورهای تک فاز با راه انداز دائمی که به شکل طرح دو فاز، نیز اجرا می گردد. در این روش نصف شیارها را سیم پیچ اصلی و نصف دیگر را، سیم پیچ راه انداز یا سیم پیچ کمکی اشغال می کند.

سیم پیچی موتور تک فاز کولر در مواقعی که موتور کولر سوخته باشد انجام می گیرد و می تواند منجر به راه اندازی مجدد دستگاه گردد. در این سیم پیچی گام سیم پیچی با گام قطبی برابر است و از رابطه زیر قابل محاسبه می باشد. اما چنانچه مشخص نباشد میتوان از روی سرعت روتور که بر روی پلاک حک شده است تعداد قطب ها را تعیین کرد. همواره از روی مقدار سرعت روتور که کمتر از سرعت سنکرون است تعداد قطب لازم برای سیم پیچی موتورهای تک فاز و سه فاز قابل حصول است. روتور از چهار قسمت محور، حلقههای انتهایی، هادی و هسته روتور شکل گرفته است. یا کلاف ها را به شکل موازی وصل کرد، یا به شکل سری و یا ترکیبی از هر دو آن. را به یکدیگر وصل کنیم این اتصال را ستاره می گویند. وصل شود، به این اتصال، اتصال مثلث می گویند. در ایران با توجه به قیمت بالای تلفن همراه، تعمیرات تخصصی این رشته بسیار محبوب شده است. در ترانسفورماتورهای پرقدرت از هادیهای مسی که به صورت تسمه هستند استفاده میشوند و ابعاد این گونه هادیها نیز استاندارد است. به کارآموزان آموزش داده می شود.در نهایت افرادی که در دوره های غیر حضوری سیم پیچی موتور شرکت کرده اند می توانند در آزمون سراسری فنی و حرفه ای شرکت کرده و مدرک رسمی و معتبر دریافت نمایند.

شما طی دوره بایستی سیم پیچی موتور تک فاز و سه فاز، محاسبات انجام آن، عایق بندی، پلاک خوانی و غیره به طور آموزش ببینید. به طور کلی، سیم های سیم پیچ از اندازه 12 S.W.G تا S.W.G 48 در دسترس می باشند. درآمد شغل سیم پیچی مانند دیگر مشاغل فنی تا حد بسیاری به سطح دانش و تخصص شما وابسته است. گفتنى است به جهت خلاصه نویسى، براى بیان حالت ستاره در متون فنی از علامت Y استفاده مى شود. در این سیم پیچی گام سیم پیچی از رابطه زیر محاسبه می شود. سیم پیچ ها بنا به دلایل گوناگونی دچار آسیب می شوند و نیاز به باز پیچی پیدا می کنند. این خازن ها با ظرفیت هایی تا ۲۰۰ میکروفاراد، مورد استفاده قرار میگیرند.در برخی از روش های سیم پیچی موتورهای تک فاز برای ایجاد اختلاف فاز بیشتر بین ولتاژ و جریان سیم پیچی های اصلی و کمکی از خازن در مسیر سیم پیچ کمکی به شکل سری بهره می گیرند که در ادامه برخی از معروف ترین مدل های استفاده از این روش را به اختصار معرفی می کنیم. در ادامه روند سیم پیچی موتور سعی کنید تمام اطلاعات را از روی پلاک موتور یادداشت کنید.

برای سیم پیچی یك موتور باید ابتدا دیاگرام گسترده سیم پیچی را رسم نموده و سپس با كمك آن استاتور را سیم پیچی كرده، برای ترسیم دیاگرام گسترده سیم پیچی روشهای متفاوتی وجود دارد كه نتیجه نهایی تمام روشها یكسان بوده و به كمك آن یك سیم پیچی كاملا متقارن و یا در حد قابل قبول بدست می آید در هر یك از این روشها سعی می شود كه شیارهای استاتور توسط سه دسته سیم پیچ مساوی پر شده و طریق صحیح به یكدیگر اتصال یابند تا حتی الامكان یك میدان دوار متقارن بوجود آید. با این تفاوت که در اجرای سیم پیچی موتور های تک فاز طرح دو فاز، دو ستون مجزا برای دو فاز ترسیم میشود. اکنون میتوانید مسیر میدان مغناطیسی را ترسیم آموزش سیم پیچی کراسولا کنید. بنابراین بدون نگرانی وارد بازار کار شوید و چالش ها و سوالات خود را با استاد در میان بگذارید. • ارتباطات خود را با مسئولین برق در کارخانجات، کارگاه های صنعتی و غیره افزایش دهید. ✅ کارگاه مجهز ✅استاد با سابقه فنی و حرفه ای ✅ امتیاز وام خرید ابزار بدون ضامن و بیمه عمر ✅دارای پشتیبانی طلایی یکساله ✅انجام کار عملی توسط کاراموز جهت اطلاع از سرفصل دروس تماس بگیرید.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد نرم افزار آموزش سیم پیچی لطفا از سایت ما دیدن کنید.

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *