[ad_1]

ایسنا/کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۹۰ درصد از آتش سوزی‌های سریالی جنگل‌های این استان عمدی است.

“حسین کلانتری” در دیدار با رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته قوه قضائیه ضمن تبریک این هفته و گرامیداشت خاطره شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی با بیان اینکه عملکرد مجموعه قضایی استان خیلی رضایت بخش دانست، افزود: اعتماد به دستگاه قضایی استان در بهترین حالت و حضور در این استان، تمایل قلبی و صمیمیت باطنی که وجود دارد باعث شد که با تعامل و همراهی با دستگاه قضایی، در راستای اجرای عدالت و مبارزه با فساد با انسجام و وحدت، خدمتگزار مردم باشیم.

وی ضمن تشکر از عملکرد دستگاه قضایی، در برخورد با مخلان نظم و امنیت در استان اظهارکرد:۹۰ درصد از آتش سوزی‌های سریالی جنگل‌ها در این استان عمدی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: همه امکانات استان به منظور مقابله و خاموش کردن آتش سوزی جنگل‌ها بسیج می شود و مسئولان و مردم تلاش خود را انجام می دهند، اما هستند افرادی که قصد دارند عملکرد مسئولان را ناکارآمد جلوه دهند و سعی دارند در فضای مجازی به مردم القا کنند که مسئولان استان پای کار نیستند.

کلانتری تصریح کرد: برخی قصد داشتند آتش سوزی کوه‌های لوداب در بویراحمد را در فضای مجازی، خائیز دوم معرفی کنند.

وی با تشکر از مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در همراهی با مسئولان به منظور مهار آتش سوزی جنگل‌ها ادامه داد: با توجه به امکانات استان، آتش سوزی‌ها با همکاری مردم در کنار مسئولان خاموش شدند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: عامل بسیاری از آتش سوزی‌ها در استان، گردشگران هستند.

کلانتری از افزایش چهار برابری اعتبارات مقابله با آتش سوزی استان خبر داد و بیان کرد: ۳۰۰ دستگاه دمنده به منظور مهار و خاموش کردن آتش، برای استان خریداری شده است.

مبارزه با زمین خواران در اولویت کاری دستگاه قضایی کهگیلویه و بویراحمد

همچنین حسن نگین تاجی، رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این دیدار گفت: از آغاز برنامه تحول اقدامات بسیار خوب و ارزشمندی در قوه قضائیه و در دادگستری استان انجام گرفته است.

وی از مقام ارشد سیاسی در استان تشکر کرد و افزود: گرچه با استانداران زیادی کار کرده ام، اهل اغراق نیستم، اما صداقت دکتر کلانتری حرف دیگری دارد و با گشاده رویی در شورای تأمین و در مقدمات راه اندازی دادرسی الکترونیک در خصوص تأمین اعتبار کمک کار دستگاه قضایی هستند.

نگین تاجی استفاده از مباحث علمی و کاربردی را در دادگستری استان یادآور شد و اظهارکرد: در سال گذشته کاهش زمان اطاله دادرسی را در اولویت کاری خود قرار دادیم و با استفاده از مباحث علمی-کاربردی موفق شدیم ۸۰ درصد از پرونده های مُسن را مختومه کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد، وی با بیان اینکه در سال جاری موضوع کیفی سازی را مد نظر قرار داده ایم در خصوص ورود دادگستری به حقوق عامه بیش از گذشته تصریح کرد: ورود دادگستری در حقوق عامه، کمک کار دولت است و ورودی هیجانی نیست بلکه علمی است و مبارزه با زمین خواران را در اولویت کاری قرار داده ایم.

گفتنی است که در پایان این دیدار دکتر حسین کلانتری به منظور قدردانی از تلاش‌های ارزنده دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، لوح تقدیری به دکتر نگین تاجی اهداء کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.