[ad_1]

ایسنا/قزوین مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین ضمن اشاره به همکاری مجموعه‌های مختلف در استان قزوین در زمان شیوع کرونا گفت: با اعلام کمبود ماسک، حدود ۴۵ کارگاه تولیدی ماسک در سطح استان قزوین با همکاری بسیج، سپاه، استانداری و علوم پزشکی تشکیل که در همین راستا حدود یک میلیون ماسک تولید شده است.

سرهنگ مهدی صادق‌پور، مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین، در جلسه هم‌اندیشی رسانه و رزمایش کمک مؤمنانه که امروز چهارشنبه سوم اردی‌بهشت در سالن جلسات بسیج رسانه قزوین برگزار شد، خاطرنشان کرد: رسانه‌های استان در بازتاب اخبار طرح‌های مقابله با کرونا از جمله ضدعفونی معابر، مساجد، تولید ماسک و گان و غربالگری به‌خوبی عمل کردند.

وی در ادامه بیان کرد: با شیوع ویروس کرونا و اعلام کمبود ماسک، حدود ۴۵ کارگاه تولید ماسک در سطح استان قزوین با همکاری بسیج، سپاه، استانداری و علوم پزشکی تشکیل شد که در همین راستا حدود یک میلیون ماسک تولید شد. از تعداد کل ماسک‌های تولید شده ۴۰۰ هزار ماسک به مؤسسات بهزیستی و ۱۰۰ هزار ماسک در روز عید نیمه شعبان توزیع شد.

به گزارش ایسنا، صادق‌پور افزود: تمام ماسک‌ها و لوازم بهداشتی تولید شده توسط بسیج، با دریافت مجوز از طریق بسیج جامعه پزشکی و بهداری سپاه استان انجام شده که البته برخی از این کارگاه‌ها همچنان برای رفع نیاز مردم، درحال تولید ماسک هستند.

وی با اشاره به توزیع بسته‌های معیشتی بیان کرد: پیش از فرمایشات رهبر انقلاب درخصوص رزمایش کمک مؤمنانه؛ حدود ۲۱ هزار بسته معیشتی توسط شبکه خیرین و قرارگاه‌های محرومیت‌زدایی تهیه و توزیع شده بود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان ادامه داد: بسته‌های معیشتی تهیه شده با عنوان رزمایش مؤمنانه نیز در دو مرحله، در آغاز ماه مبارک رمضان و میلاد امام حسن مجتبی (ع) بین اقشار آسیب‌دیده توزیع می‌شود.

این مقام مسئول درباره اقدامات نهادهای مختلف جهت شرکت در رزمایش کمک مؤمنانه بیان کرد: تاکنون حدود ۴۰۰ میلیون تومان توسط اصناف، خیرین و صاحبان صنایع برای شرکت در رزمایش کمک مؤمنانه جمع‌آوری شده‌است؛ همچنین کارکنان سپاه استان بخشی از حقوق خود را جهت شرکت در این رزمایش اهدا کردند که این طرح درخصوص کارکنان دولتی هم در حال انجام است.

صادق‌پور تصریح کرد: تاکنون برای اهدای بسته‌های معیشتی حدود ۵۰ هزار آسیب‌دیده بر اثر ویروس کرونا توسط قرارگاه‌های استان، بسیج محلات، پایگاه‌ها و روحانیون محلات شناسایی شده‌اند که این افراد تحت پوشش هیچ ارگان حمایتی از قبیل کمیته‌امداد و بهزیستی نیستند.

وی در پایان یادآور شد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، افراد نیازمندی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند نیز توسط همین دستگاه‌ها و خیرین این حوزه تحت حمایت قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.