[ad_1]

ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: برای آزادسازی ۲۵۰ هکتار تصرفات رودخانه‌ای در کل استان برنامه‌ریزی شده است.

داریوش حسن نژاد امروز دوم تیرماه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: حدود ۵۰۰ هکتار از اراضی بستر و حریم رودخانه‌ها در لرستان تصرف شده که تاکنون بیش از ۲۴۹ هکتار آن رفع تصرف شده است.

وی تصریح کرد: حفاظت از اراضی و حریم بستر رودخانه‌ها به‌عنوان شریان‌های حیاتی در انتقال آب بسیار ضروری است که در این راستا سال گذشته کارگروه آزادسازی بستر رودخانه‌ها در استان تشکیل شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان خاطرنشان کرد: حذف عوامل در حریم رودخانه و رفع تصرف یا تعیین تکلیف در بستر رودخانه‌ها در دستور کار قرار گرفت که در این راستا بیشترین تصرفات رودخانه‌های استان مربوط به خرم‌آباد، ازنا و سلسله است.

حسن‌نژاد اضافه کرد: در شهرستان‌های خرم‌آباد و سلسله در سنوات گذشته اقداماتی برای رفع تصرفات صورت گرفته است.

وی با اشاره به تشکیل پرونده‌های تخلف در تصرف حریم رودخانه‌ها بیان کرد: ۴۳۳ پرونده تخلف شناسایی شده در این راستا تشکیل شده است که پیگیری آن‌ها جهت اجرا در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان ادامه داد: در شهرستان ازنا در حال حاضر ۳۲ پرونده در شهرستان الیگودرز ۲۶ پرونده، شهرستان چگنی ۱۰ پرونده، سلسله ۱۵۶ پرونده، کوهدشت ۳۵ پرونده، دلفان ۱۳ پرونده، پلدختر ۲۲ پرونده، خرم‌آباد ۹۸ پرونده و شهرستان دورود ۴۱ پرونده در مراحل اتمام رسیدگی و شروع عملیات آزادسازی حد بستر و حریم قرار دارد.

حسن نژاد اضافه کرد: در مجموع از سنوات گذشته تاکنون حدود ۵۰۰ هکتار از اراضی بستر رودخانه‌های لرستان تصرف شده‌اند که تاکنون بیش از ۲۴۹ هکتار از اراضی رفع تصرف شده و این کار با جدیت و همکاری دستگاه‌ها ادامه دارد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *