[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی فرماندار گناباد گفت: در تلاش هستیم که در سال جاری شاهد نشستن اولین پرواز در فرودگاه گناباد باشیم؛ با راه‌اندازی فرودگاه گناباد، این شهر سومین شهر استان خراسان رضوی خواهد بود که به فرودگاه فعال مجهز می‌شود.

حامدقربانی عنوان کرد: پروژه فرودگاه گناباد از سال 72 آغاز شده و تا سال 97 با رشد 12 درصدی پیشرفت چندانی نداشته‌ است.

وی ادامه داد: مراحل اجرای این پروژه از سال 97 با جدیت بیشتری پیگیری‌ شد و بنا بر اعلام رسمی اداره‌ کل‌ فرودگاه‌های ‌کشور، در حال حاضر این پروژه 75.2 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

قربانی بیان کرد: یکی از معضلات اصلی فرودگاه بحث راه‌ دسترسی آن بود که با جلب رضایت مالکان و پرداخت حق و حقوق آن توسط کمک‌های‌ مردمی، این راه بازگشایی شد و مراحل اولیه و زیرسازی آن  شامل، خاک ریزی، بار ریزی و کوبش انجام شده و برای ادامه روند کار و آسفالت، به پیمانکار مربوطه واگذار شده‌ است.

وی گفت: ساختمان حفاظت پرواز صد در صد تکمیل شده و در حال حاضر تنها مشکل باقی‌ مانده، دیوار کشی حصار دور فرودگاه است که این مورد نیز توسط اداره‌ کل فرودگاه‌های کشور در حال پیگیری است.

فرماندار گناباد مطرح کرد: اعتبارات این پروژه هم از محل اعتبارات دولتی و هم کمک‌ها و مشارکت‌های مردمی بوده‌ است که تا کنون چیزی حدود 25 میلیارد تومان برای آن هزینه شده، که این مبلغ شامل هزینه‌ مربوط به محوطه‌سازی و راه‌دسترسی فرودگاه نیست.

قربانی افزود: یکی از اهداف مهم بازگشایی فرودگاه گناباد، علاوه‌بر سایر مقاصد اقتصادی، بحث گردشگری و دسترسی آسان گردشگران و توریست‌ها به شهر گناباد به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگری است .

وی اظهار کرد: علاوه‌بر شهروندان گنابادی، شهروندان شهرهای اطراف از جمله، بجستان، فردوس، سرایان، خواف، رشتخوار، فردوس، قائن و تربت‌حیدریه نیز می‌توانند از ظرفیت این فرودگاه استفاده کنند.

فرماندار گناباد مراحل پیشرفت کار را طی دو سال اخیر رضایت‌بخش ذکر کرد و گفت: در تلاش هستیم که با راه‌اندازی فرودگاه در سال 99، به زودی شاهد نشستن اولین پرواز در فرودگاه گناباد باشیم.

با راه اندازی فرودگاه گناباد، این شهر بعد از مشهد و سبزوار، سومین شهر استان خراسان رضوی خواهد بود که به فرودگاه فعال مجهز می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *