[ad_1]

ایسنا/قزوین رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: در حال حاضر تبلیغ و تبیین اسلام ناب به علت سوء عملکرد برخی مسئولین دچار خدشه شده است، تبلیغ یک پدیده اجتماعی است و نباید بعد اجتماعی آن نادیده گرفته شود، گره‌گشایی از زندگی مردم زمینه تبلیغ و تبیین مؤثر را فراهم می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور در آیین تکریم و معارفه مدیرکل تبلیغات اسلامی که صبح امروز ۱۱ خردادماه در سازمان تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، تصریح کرد: مکتب امام خمینی (ره) به همه ما یاد داد که علی‌وار زندگی کردن و تا آستانه مرزهای عصمت پیش رفتن افسانه نیست، امام خمینی (ره) حجت را در این عصر بر عالم و آدم تمام کرد که می‌شود به‌گونه‌ای دیگر زیست.

وی افزود: در مکتب پر از نور و روحانیت امام خمینی (ره) سطور مهمی به‌عنوان شاخص وجود دارد که به‌صورت لحظه‌ای می‌توانیم سقوط فردی و دسته‌جمعی‌مان را نسبت به آن ارزیابی کنیم؛ یکی از مهم‌ترین شاخص‌های این مکتب مردم است، در مکتب امام خمینی (ره) مردم به معنای واقعی سالار بودند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور خاطرنشان کرد: مسئول در جمهوری اسلامی خادم و نوکر مردم است اگر این امر توسط مردم حس نمی‌شود به نحوه ایفای نقش و مسئولیت در نظام خلل وارد شده است، مردم و به‌طور خاص مستضعفین ولی‌نعمت مسئولان هستند و مسئله اول و آخر مسئولین باید مستضعفین باشند.

وی یادآور شد: در حال حاضر تبلیغ و تبیین اسلام ناب به علت سوء عملکرد برخی مسئولین دچار خدشه شده است، تبلیغ یک پدیده اجتماعی است و نباید بعد اجتماعی آن نادیده گرفته شود، گره‌گشایی از زندگی مردم زمینه تبلیغ و تبیین مؤثر را فراهم می‌کند.

گروه‌های مردمی باید مبلغ اسلام باشند

به گزارش ایسنا، قمی اظهار کرد: مردم و گروه‌های مردمی باید مبلغ اسلام باشند و اسلام را اقامه کنند، در این میان دستگاه‌های حاکمیتی خادم و پشتیبان هستند، حجت‌الاسلام نعمت الهی سال‌ها در قزوین به‌عنوان سنگربان خدمت کردند و امروز جریان جوان، مؤمن و انقلابی به این مرحله از پختگی رسیده است که از این خدمت قدردانی کند.

وی بیان کرد: راه مفید این است که دشمن سودای از پا درآوردن تو را بر سر داشته باشد، سردار سلیمانی یکی از موفقیت‌های ما است که تا سال‌ها دشمن باید هزینه روحی و روانی و رسانه‌ای بپردازد تا اثر آن را خنثی کند؛ مجاهدی که می‌خواهد در راه اسلام فعال باشد به دل خطر و دشمن می‌زند، دشمن با سلوک علوی ما مشکل دارد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور تصریح کرد: استان قزوین دارای اهمیت بالایی در عرصه فرهنگ و دین است، بزرگان زیادی از استان قزوین مانند آیت‌الله شالی، آیت‌الله باریک‌بین و حجت‌الاسلام ابوترابی از اولیا الهی بودند که بار فرهنگ را به دوش برداشتند، بنابراین استان قزوین باید نسبت به سایر استان‌ها جلودار و پیش‌قراول باشد.

وی تأکید کرد: این بار سنگینی و فشار زیاد است نباید در این راه تزلزلی ایجاد شود، سرمایه‌هایی که در مصاف جریان مکتبی وجود دارد باید موردتوجه قرار بگیرد، بانوان مؤمن انقلابی باید در این مسیر نقش‌آفرین باشد و باری از دوش این انقلاب بردارند.

قمی اظهار کرد: شیخ محمدجواد زهرایی با پذیرفتن این مسئولیت بار سنگینی بر دوش دارد و باید مسئولین استانی نیز از وی حمایت کنند؛ نسبت به این انتخاب خوش‌بین هستم و با جدیت پشتیبانی می‌کنم، امیدوارم با همراهی همه شما اتفاقات خوبی در استان قزوین رقم بخورد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.