[ad_1]

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ضمن تاکید بر این مهم که ادامه دار شدن ریاست جمهوری ترامپ موجب تزلزل زیرساخت کمک های بشر دوستانه می شود؛قطع بودجه سازمان بهداشت جهانی از سوی ترامپ را به دلیل استقلال طلبی این سازمان عنوان کرد.

یحیی کمالی پور در گفت و گو با ایسنا در خصوص اینکه  تصمیم ضد بشر دوستانه رییس جمهور آمریکا مبنی بر قطع بودجه سازمان بهداشت جهانی در این شرایط جهانی در عرصه حقوق بین الملل نشان از چه دارد گفت: امروزه آمریکا خود را داعیه‌دار یک قدرت جهانی و فرامنطقه‌ای می‌داند؛ به همین جهت توقع دارد همه نهادها و ارگان‌های بین المللی تحت اوامر او حرکت کنند.

وی افزود: سازمان بهداشت جهانی چندین بار اعلام کرد که ما کار سیاسی نمی‌کنیم؛ مسائل سیاسی به ما ربطی ندارد و حوزه فعالیت ما در خصوص مسائل بشردوستانه است، ولی گویا این موضوع به مذاق رییس جمهوری آمریکا خوش نیامد به گونه ای که حتی یک درگیری لفظی در این میان پیش آمد و رییس سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که از ناحیه برخی از این آقایان مورد تهدید قرار گرفته است.

نایب رییس کمیسیون  حقوقی و قضایی مجلس عنوان کرد: روند استقلال طلبانه این سازمان جهانی باعث شد که آمریکا بودجه این سازمان را قطع کند؛ آمریکا با انجام اینگونه اقدامات همچنان به خودخواهی خود در جهان ادامه داده و برای اینکه خود را در سطح جان قدرتمند نشان دهد و اینگونه تنگناها را برای جهان ایجاد می کند.

کمالی پور تاکید کرد: اگر ریاست جمهوری ترامپ ادامه پیدا کند زیرساخت‌هایی که جامعه جهانی سال‌های سال برای کمک‌های بشردوستانه فراهم کرده است متزلزل خواهد شد؛ این اقدام ترامپ هم از همین نوع است؛ این اقدام در چنین شرایطی هم از منظر حقوق بین الملل و هم از منظر اخلاقی محکوم بوده و جهان هم به این موضوع واقف است.

وی در پایان اضافه کرد: فکر نمی‌کنم جهان در مقابل این اقدامات آمریکا خیلی از خود جراتی نشان دهد و ما بتونیم یک اقدام گسترده حقوقی را شاهد باشیم؛ چرا که در این مدت کشورها صرفا به محکوم کردن این رفتار بسنده کردند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.