[ad_1]

ایسنا/کرمانشاه به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه، شیوع بیماری کرونا مصرف گاز CNG در استان طی فروردین ماه را تا 50 درصد کاهش داد.

سیروس شهبازی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به محدودیت‌های تردد برون شهری که شیوع بیماری کرونا ایجا کرد، گفت: این محدودیت‌ها در اسفند و با شدت بیشتر در فروردین اعمال و باعث شد مصرف گاز CNG در این مدت کاهش یابد.

وی ادامه داد: در بهمن ماه که شرایط عبور و مرور عادی بود، مصرف ماهیانه گاز CNG در کرمانشاه 24.5 میلیون مترمکعب بود که این میزان با کاهش 30 درصدی در اسفند ماه به 17.5 میلیون مترمکعب رسید.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه، در فروردین ماه که اوج محدودیت‌های تردد را داشتیم مصرف CNG در کرمانشاه 50 درصد کم شد و به حدود 12 میلیون مترمکعب رسید.

شهبازی با بیان اینکه در اردیبهشت ماه و با عادی شدن وضعیت حمل و نقل دوباره مصرف CNG بالا رفت، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود مصرف گاز CNG در اردیبهشت ماه حدود 10 تا 15 درصد کاهش داشته باشد.

وی از فعالیت 74 جایگاه CNG در استان کرمانشاه خبر داد که حدود 35 جایگاه از این تعداد مربوط به مرکز استان است و یادآور شد: در روزهای عادی که هنوز شیوع بیماری کرونا را نداشتیم روزانه حدود 800 هزار مترمکعب CNG در کرمانشاه مصرف می‌شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه از CNG به عنوان یک سوخت مناسب برای خودروها یاد کرد که هم آلودگی کمتری ایجاد می‌کند و هم مصرف آن تاثیر زیادی بر صرفه‌جویی در مصرف بنزین دارد.

انتهای پیام
 

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.