[ad_1]

ایسنا/اصفهان رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، گفت: همزمان با عید غدیر، کاشان به عنوان اولین پایتخت نهج البلاغه کشور معرفی می شود.

میثم نمکی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: منطقه کاشان از سابقه علمی و فرهنگی بسیار مهم و چشمگیری برخوردار است و یکی از مهمترین و اثرگذارترین موسسه های فرهنگی در حوزه نهج البلاغه در این شهرستان فعال است و سالانه تعداد زیادی از حافظان نهج البلاغه را تربیت می کند.

وی افزود: سال گذشته، پیشنهاد شد با توجه به ظرفیت‌ها و فعالیت‌هایی که در زمینه معارفِ نهج البلاغه در این منطقه انجام می شود، کاشان به عنوان اولین پایتخت نهج البلاغه در کشور به مدت دو سال معرفی شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، تصریح کرد: از منظر تاریخی نیز، قطب‌الدین سعید بن عبدالله راوندی به عنوان یکی از مفاخر علمی و فرهنگی کاشان در سده ششم یا هفتم نخستین‌بار شرح جامعی بر مفاهیم فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی نهج البلاغه در چند جلد نوشته است.

وی تاکید کرد: برنامه های فرهنگی، هنری و رسانه‌ای برنامه ریزی شده است و امیدواریم با هماهنگی استانداری و سایر نهادهای مربوط با استفاده از ظرفیت های موجود این برنامه ها را  در قالب موسسات و آموزشگاه‌ها و مسجدهای سراسر استان اصفهان به مرکزیت کاشان انجام دهیم.

نمکی گفت: امیدواریم با مشارکت همه دستگاه های دولتی و غیردولتی بتوانیم گام موثری برای ترویج و نشر معارف نهج البلاغه و آموزه های حضرت علی علیه السلام پایه گذاری کنیم.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان، افزود: هم اکنون بیش از ۲۰ مدرسه قرآنی با برگزاری جلسه‌های تفسیر و تلاوت قرآن در منطقه کاشان فعال است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *