[ad_1]

بیوپسی توسط یک تست پزشکی که انجام شده است برای تشخیص سلول های سرطانی در یک سایت مشکوک. یک رادیولوژیست یا یک جراح معمولا انجام این روش است. بیوپسی یکی از چندین آزمون پیشرفته که تایید تشخیص سرطان است.

جمعیت پاکستان را در معرض خطر ابتلا به سرطان. با توجه به سرطان شاخص 11.8 درصد از پاکستانی ها در خطر ابتلا به سرطان قبل از سن 75. نمونه برداری است که در نتیجه یک روش معمول انجام در کشور است.

در این مقاله ما در حال ریختن نور را در تکمیل روش بیوپسی و آنچه شما باید انتظار داشته باشید اگر شما در حال رفتن زیر یک.

چرا بیوپسی مورد نیاز است ؟

بیوپسی مورد نیاز است هنگامی که پزشک مشکوک یک وضعیت پزشکی مانند سرطان در یک بیمار است و می خواهد به آن را تایید کنید. زمانی که بیمار با علائم دیگر بیماری بیوپسی اساسا به تایید نهایی.

تکنیک های تصویر برداری مانند اشعه ایکس و سونوگرافی می تواند تنها نشان می دهد یک توده در یک سایت در بدن است. آنها نه بگویید در مورد ماهیت دقیق سلول های توده. نه همه توده ها سرطانی هستند اما وجود دارد یک فرصت عادلانه است که یک جرم ممکن است بسیار خوب بود. بنابراین یک جرم نمی توان نادیده گرفت و بیوپسی لازم است.

در طول یک بیوپسی دکتر بیرون می کشد یک نمونه کوچک از بافت یا سلول ها و تجزیه و تحلیل نمونه ها در آزمایشگاه. با تعداد کمی از سلول ها از توده پزشک می تواند یک ارزیابی از حضور سلول های سرطانی در کل توده.

انواع نمونه

بسته به وضعیت پزشکی است که نیاز به تشخیص وجود دارد انواع مختلف نمونه های بيوپسی.

1. بیوپسی مغز استخوان

مغز استخوان است که در نیمه جامد مواد موجود در بزرگتر استخوان. در طول یک مغز استخوان بیوپسی دکتر بیرون می کشد یک مقدار کمی از مغز استخوان با یک سرنگ. استخوان-مغز گرفته شده است که معمولا خارج از مفصل ران-استخوان است. این یک روند دردناک و بیمار ممکن است باید تحت بیهوشی قرار داده.

یک بیوپسی مغز استخوان است که معمولا استفاده می شود برای تشخیص خون-مشکلات مربوط به. این مشکلات ممکن است سرطانی مانند سرطان خون و لنفوم. آنها همچنین ممکن است غیر سرطانی مانند غیر قابل توضیح کم خونی شدید. پزشک همچنین ممکن است انجام یک مغز استخوان نمونه برداری برای تشخیص سرطان است که شروع در جایی دیگر اما انتقال به مغز استخوان.

2. آندوسکوپی بیوپسی

در یک آندوسکوپی بیوپسی پزشک با استفاده از یک جریمه لوله با یک چراغ. بسته به محل تحقیق در این رابطه وارد شده است در بیمار از طریق راست روده, عفونت دستگاه ادراری, دهان و یا از طریق پوست. لوله با چراغ است و سپس مورد استفاده برای نمای داخل بیمار است. این انجمن همچنین دارای ابزار کوچک است که می تواند عقب یک نمونه کوچک از تاثیر سایت برای تجزیه و تحلیل بعد.

آندوسکوپی بیوپسی معمولا با بیمار تحت بیهوشی. از آندوسکوپی بیوپسی ممکن است انجام شود برای دریافت نمونه بافت از داخل مثانه, روده یا ریه ها.

3. سوزن بیوپسی

در طول یک سوزن بیوپسی دکتر طول می کشد یک نمونه از سلول ها از طریق یک سوزن از تاثیر سایت. سوزن بیوپسی معمولا هدف تومور که قابل مشاهده هستند مانند توده های پستان و تورم غدد لنفاوی.

بیوپسی مهم آزمون پزشکی. همچنین می تواند دردناک و در برخی موارد اما لازم است بدون در نظر گرفتن. شما باید خودتان را آماده کنید قبل از رفتن به یک بیوپسی. شما باید مطمئن شوید که شما را از پزشک خود بپرسید همه سوالات مربوط به قبل از عمل شروع می شود و همچنین پس از آن زمانی که او/او توضیح می دهد که نتایج به شما.

در هر صورت آن را به شدت توصیه می شود برای دریافت آزمون خود را اداره بهترین رادیولوژیست با تجربه کافی. آنها می دانند که چگونه برای رسیدگی به درد و اطمینان از حداکثر دقت.

[ad_2]

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *