[ad_1]

ایسنا/همدان در شورای انتخاب «چهره برتر هنر انقلاب اسلامی» متشکل از دستگاه های فرهنگی و پیشکسوتان هنر و ادب، «محسن صیفی‌کار» به عنوان چهره برتر هنر انقلاب استان همدان در سال 99 معرفی شد.

محسن صیفی‌کار با بیان اینکه هنر انقلابی، هنری عمیق، پویا، دینی و در حال رشد و تعالی است، گفت: یک اثر هنری که موجب تحول معنوی در خالق و مخاطب نشود، هنر انقلابی و اسلامی نیست و شاید تنها بر مبنای عقلانیت فردی و مادی تعریف شده باشد.

وی تلمّذ و تهذّب را دو مؤلفه اصلی هنرمند انقلابی و اسلامی دانست و تصریح کرد: تکنیک و فنون کار باید از محضر اساتید شایسته احصا شود اما تهذیب نفس، خلوت، تفکر، عبادت و پروش روح است که به ظاهر اثر هنری روح و حیات می بخشد و اثربخشی آن را عمیق می کند.

نویسنده کتاب «حدیث حاضر غایب» ادبیات پایداری و تاریخ شفاهی را یکی از مصادیق هنر انقلابی و اسلامی عنوان کرد و افزود: اگر از هشت سال جنگ تحمیلی، مفاهیم دینی، اعتقادی و هنر انقلابی و اسلامی را بگیرم به جنگ های بی روح پارتیزانی جنگ جهانی دوم تبدیل خواهد شد و با استفاده از همین ابزار هنر انقلابی است که می توان تاریخ ارزشی بی بدیل خود را حفظ و به آیندگان به شیوه جذابی منتقل کنیم.

صیفی کار وضعیت ادبیات پایداری در استان همدان را با توجه به حضور شخصیت های نظامی و نقش ­آفرین در دفاع مقدس و همچنین نویسندگان برجسته این حوزه همچون حمید حسام و بهناز ضرابی زاده مطلوب ارزیابی کرد و گفت: همدان از نخستین استان ها در سطح کشور بود که کارنامه تاریخی خود را در سه قسمت انقلاب اسلامی، کردستان و دفاع مقدس در چهار جلد به چاپ رساند.

نویسنده کتاب «ملازم اول، غواص» به آخرین پروژه تاریخ شفاهی خود با عنوان «شیوه نامه نمایه نویسی دفاع مقدس» در استان همدان اشاره کرد و گفت: در این پروژه هر عنوان کتاب که با موضوع ایثار و شهادت، با محوریت استان همدان به چاپ رسیده باشد، جمع آوری می شود که قرار است از سوی حوزه هنری استان همدان ارائه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حوزه هنری استان همدان، محسن صیفی کار در سال 98 دو جلد کتاب «حدیث حاضر غایب» و «ملازم اول، غواص» را از سوی نشر سوره مهر روانه بازار کرد. در کارنامه ادبی وی آثار بسیاری چون «10 متری چشمان کمین»، «گنجنامه» و «مروارید سخن» به چشم می خورد. همچنین وی نگارش 12 جلد کتاب شعر و داستان کودک و نوجوان را به پایان رسانده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.