[ad_1]

ایسنا/آذربایجان غربی مدیر جهاد کشاورزی چالدران گفت: ۸۰۰ هکتار زمین کشاورزی در این شهرستان طی سال جاری زیر کشت محصول سیب زمینی رفته است که ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

حسن جلالی در گفت و گو با ایسنا افزود: سال گذشته ۷۰۰ هکتار زمین به کشت سیب زمینی در چالدران اختصاص داده شده بود که امسال ۱۰۰ هکتار افزایش یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی چالدران در ادامه با تاکید براینکه پیش بینی می شود از هر هکتار زمین کشت شده، ۳۰ تن سیب زمینی برداشت شود که راندمان بسیار مناسبی استT افزود: تمام مراحل کاشت، داشت و برداشت این محصول کاملا به صورت مکانیزه صورت می گیرد و سیب زمینی هایی که در این شهرستان کشت می شود از بذرهای اصلاح شده هستند.

جلالی در ادامه با اشاره به اینکه با این میزان سطح زیر کشت پیش بینی می شود، در مجموع حدود ۲۴ هزار تن سیب زمینی از مزارع زیر کشت این محصول در سطح شهرستان برداشت‌شود، افزود: در سایه  کشت محصول کشاورزی سیب زمینی در چالدران به صورت مستقیم برای ۷۰۰ نفر و به صورت غیر مستقیم برای ۱۴۰۰ نفر زمینه اشتغال ایجاد می شود که در مجموع با کشت این محصول برای ۲۱۰۰ نفر زمینه اشتغال فراهم می شود.

گفتنی است؛ این شهرستان به عنوان مهمترین قطب های تولید سیب زمینی در آذربایجان غربی است و محصول سیب زمینی این شهرستان نیز از کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.