[ad_1]

ایسنا/قم استاندار قم با ذکر این مطلب که استان در مرحله مهار کرونا است بسیج همه ظرفیت‌های استان برای حل مشکلات این بحران را ستود.

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، بهرام سرمست سه‌شنبه‌شب در آیین تجلیل از بانوان جهادگر میدان دفاع از سلامت استان قم با ذکر این مطلب که اکنون در مرحله بازگشایی اماکن مقدس و تثبیت و مهار بیماری کرونا قرار داریم، گفت: امیدواریم با همین روحیه و تلاش جمعی مدیران و مسئولان و مردم به سمت استقرار کامل سلامتی حرکت کنیم.

وی افزود: خوشبختانه با توجه به ارزیابی کشوری از عملکرد ستاد بحران استان قم، شاهد پیشتازی استان در زمینه مبارزه و کنترل بیماری هستیم.  این درحالی است که دشمن در این مدت به سیاه نمایی و دشمنی خود ادامه داد ولی امروز خوشبختانه استان در شرایط مناسبی به سر می برد و همه دستگاه ها و مردم و گروه های جهادی با عمل به وظیفه خود در این مسیر پیشگام هستند.

سرمست بیان کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد، گروه‌های مردمی، خیرین سلامت و داوطلبان جهادی بالاترین سطح از مشارکت مردمی جهت رفع یک بحران اجتماعی را ایجادکردند که خود بیانگر یک سرمایه عظیم اجتماعی است که باید این سرمایه را برای سالهای سال حفظ و توسعه داد.

استاندار قم گفت: در این میان حمایت علما و مراجع عظام تقلید و ائمه جمعه و روحانیت استان در حمایت از مصوبات و طرح‌های ستاد ملی کرونا قابل تقدیر بود. این درحالی است که استان قم بدون سابقه ای از این بیماری به شکل آنی در جریان این مشکل قرار گرفت ولی بسیج نیروهای جهادی و داوطلب و همچنین نیروهای ستادی و اجرایی مشکلات را حل کرد.

وی گفت: از دیگر صحنه های جالبی که در این مدت شاهد بودیم رفع یک چالش بزرگ بود که با همکاری حوزه و فتاوای شرعی انجام شد که همان مساله تدفین اموات کرونایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ملاحظات شرعی بود که در این میان حمایت و همراهی حوزه علمیه و روحانیت بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر رعایت مسائل شرعی در تغسیل و تدفین اموات، پروتکل مناسب برای تغسیل در قم تدوین و اجرایی شد و به‌عنوان یک الگو در کل کشور انتشار یافت.

وی به حضور نیروهای داوطلب که فداکارانه سلامتی خود را در راه خدمت به بیماران به خطر انداختند اشاره کرد و بیان داشت: این خادمان سلامت با روحیه ای جهادی پا در عرصه میدان دفاع از سلامت و امنیت مردم گذاردند و برگزاری چنین جلسات برای بیان ارزش خدمات این افراد و ارج نهادن به جهاد بزرگ آن‌هاست.

استاندار قم بیان کرد: استان قم هم در کشف و هم مدیریت این بحران سرآمد بوده است. در همین مدت نیز خوشبختانه جلسات بسیار منظم  ستاد ملی کرونا به ریاست دکتر روحانی و جلسات استانی برگزار شد. از این میان نیز پیام‌های امیدبخش رهبر معظم انقلاب و حمایت ایشان از مصوبات ستاد ملی کرونا نقشی بی‌بدیل در اجرای طرح‌های موفق پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و شکستن زنجیره انتقال بیماری داشت.

سرمست با ذکر این مطلب که رهبر انقلاب در پیام خود به مساله اهمیت و جایگاه مدافعان سلامت پرداختند گفت: ایشان بر لزوم استفاده از همه ظرفیت ها و تجمیع آنها برای حل مشکلات و راهبری سیاست های مبارزه با این بحران تاکید کردند. البته در این میان نباید از اجرای طرح نظام تحول سلامت در این دولت اثرات آن در ایام شیوع کرونا گذشت.

وی یادآورشد: با حمایت‌های صورت گرفته توسط دولت در قم زیرساخت‌های بیمارستانی و تکمیل دو بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) و مادر در چرخه تکمیل قرار خواهد گرفت و توانستیم از تهدید و شرایط بحرانی کرونا فرصت تکمیل این دو طرح مهم را ایجاد کنیم.

در پایان این آیین توسط آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور و همچنین استاندار قم از تعدادی از بانوان جهادگر میدان دفاع از سلامت استان با اهدای لوح سپاس قدردانی شد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *