این شیار در قسمت بالای پیستون و همچنین در پایین رینگ روغنی، وجود دارد. جواب فعالیت های فصل 8 هشتم علوم نهم ؛ در این نوشته به پاسخ و جواب سوالات خود را بیازمایید ها ، فکر کنید ها ، آزمایش کنید ها و فعالیت های صفحه ۸۶ ، ۸۷ ، ۸۸ ، ۸۹ ، ۹۰ ، ۹۲ و ۹۳ درس فصل ۸ هشتم فشار و آثار آن کتاب علوم پایه نهم متوسطه اول پرداخته ایم. یکی از بهترین سوختهای جایگزین رو میتوان سوخت هیدروژنی نام برد.هیدروژن سوخت بسیار خطرناکی است ولی اگر بتوان پتانسیل انرژی که در درون آن وجود دارد را کنترل و آن را هدایت کنیم میتواند یکی از بهترن سوخت های جایگزین سوخت های فسیلی باشد. یکی از شاخصهای ارزیابی عملکرد کارکرد موتور بررسی عیوب پیستون و راهکار برای برطرف شدن آن است، در ادامه قصد داریم که به این مطالب مهم بپردازیم تا اگر این مشکلات برای شما پیش آمده است بتوانید به راحتی آن را برطرف یا زمانی که به تعمیرگاه مراجعه میکنید بتواند اطلاعات درستی را به تعمیرکار ارائه دهید تا مشکل حل شود.

پیستون یک موتور احتراق داخلی جرقه ای مورد بررسی قرار گرفته است. حسین سلیمی میگوید: نیروگاه بندرعباس در زمینه ساخت داخلی قطعات بین نیروگاههای کشور رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. ایجاد لایه ای از آب کروم نرم روی کروم سخت به ایجاد تماس بهتر بین رینگ و جداره سیلندر کمک می کند همچنین با ایجاد پوششی از مولیبدن روی رینگ می توان از سایش آن در دمای بالا جلوگیری کرد. رینگ فشاری بالاترین یا نزدیک ترین رینگ به گازهای احتراق است و در معرض بیشترین میزان خوردگی شیمیایی و همچنینی بالاترین دمای کار قرار دارد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خلیج فارس؛ حسین سلیمی مدیرعامل نیروگاه بندرعباس میگوید: نیروگاه بندرعباس با ۶ واحد تولیدی و با مجموع ظرفیت هزار و ۳۲۰ مگاوات ساعت، بزرگترین نیروگاه جنوب شرق کشور است که ۴۰ درصد برق استان و صنایع غرب بندرعباس را تامین پیستون 2jz میکند. وی میافزاید: پرههای ضربهای توربین، رینگ ضربهای توربین، شیرآلات ایستگاه گاز، دستگاه خم کننده گوشههای دیگ بخار، تجهیزات مشعل دیگ بخار، قطعات پمپهای ایستگاه پمپاژ که به همراه موتور، وزنی معادل ۴۰ تن دارد و در هر ساعت ۲۰ هزار مترمکعب آب پمپاژ میکند، سیستم آب تغذیه بویلر و دستگاه تبادل کننده هوا در دیگ بخار مهمترین قطعاتی است که توسط متخصصان داخلی ساخته شده است.

از مهمترین قطعاتی که در نیروگاه بندرعباس ساخته شده است لولههای سوپر هیترهاست. پیستون در این وسیله کمی پهنتر است از پیستون موتورسیکلت شهری . این پمپ ها در گروه تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب قرار گرفته و به عنوان مثال قابلیت تزریق کلر به استخرهای شنا را دارا می باشد. باد فشرده شده در پمپ منجر به حرکت شفت و انجام عمل تزریق می گردد. با انجام عمل رفت و برگشت مواد شیمیایی با مقدار مشخص تزریق پیستون دیزل می گردد. در طراحی پمپ تزریق مواد شیمیایی لازم است به چند مسئله مهم توجه شود تا دستگاه از کارایی و طول عمر مناسبی برخوردار باشد. سلیمی میگوید: ساخت این قطعه ۵۰ درصد صرفهجویی ارزی برای صنعت برق کشور به ارمغان آورده است. طراحی و ساخت قطعات نیروگاهی با توان جوانان ایرانی افزون بر صرفهجویی ارزی، گام بسیار مهمی در بومی سازی دانش صنعت برق کشور است. هزینه تعویض تسمه تایم چه قدر است؟ رینگ پیستون چیست و چه وظیفهای دارد؟ علت سوختن متوالی واشر سرسیلندر خودروهای پژو چه چیزی میتواند باشد؟ اگر متوجه شدید که واشر سرسیلندر خودرو سوخته است و علائم سوختن واشر سرسیلندر را مشاهده کردید از رانندگی در ادامه مسیر خودداری کنید و ماشین را برای رساندن به نزدیک ترین تعمیرگاه بکسل کنید اما اگر در شرایطی نیستید که این کار را انجام دهید فقط برای مسیری کوتاه میتوانید در مخزن روغن موتور را باز کنید تا آبی که با روغن قاطی شده است در اثر حرارت بخار شود و و پس از این کار میتوانید دوباره موتور خودرو را روشن کنید و خودتان را به جایی برسانید.

اگر روغن موتور وارد مسیرهای ویژه مایع خنک کننده شود، روی درب رادیاتور یا در مخزن ذخیره آب رادیاتور، مایعی شبیه به سس مایونز، به رنگ قهوهای روشن خواهید دید که این یکی از نشانه های مهم سوختن واشر سرسیلندر است. یکی از مشکلات معمول سرسیلندر پژو ، تاب برداشتن آنهاست که به دلیل داغ شدن سرسیلندر یا عدم رعایت باز و بسته کردن اصولی سرسیلندر اتفاق میافتد. مدیرعامل نیروگاه بندرعباس میگوید: یکی از افتخارات نیروگاه بندرعباس در سالهای اخیر، خودکفایی در زمینه ساخت قطعات نیروگاهی است و این مهم در سایه حمایت از تولید داخلی محقق شده است. به گزارش خبرگزاری مهر، لبه پیستون و ضربات ناشی از آن موجب ۱۷ درصد از ضایعات سایشی در سیستم احتراق موتور وسایل نقلیه می شود که نرم و روان نگه داشتن آنها بسیار دشوار است. پس اختلاف فشار در این شرایط با فشار ناشی از ارتفاع آب برابر است. مجموعه رینگ، معمولاً از بالا به پایین، شامل رینگ فشار، حلقه وایپر و رینگ روغن است که همه آن ها از فولاد یا چدن ساخته شده اند. رئیس اداره بخش بویلر نیروگاه بندرعباس میگوید: ساخت این قطعه در انحصار ۱۰ کشور بود که حالا جوانان هرمزگانی با همت توانسته اند این قطعه را بومی سازی کنند.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با پیستون لاستیکی وب سایت خود باشید.

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *