[ad_1]

ایسنا/خراسان جنوبی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: طلسمی که در خرمشهر شکست، طلسم ناباوری بود و بطلان آن طلسم، طلسم باور “ما می‌توانیم” بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، امروز شنبه 3 خرداد در همایش سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر در جمع پرسنل تیپ مردم پایه سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی اظهار کرد: فتح خرمشهر، تنها یک فتح نبود بلکه بطلان و سحر استکبار را به زیر پا گذاشت.

به گزارش ایسنا، امام جمعه بیرجند افزود: بعد از دو جنگ بین‌المللی که غربی‌ها بر جهان تحمیل کردند، حکومت لات‌ها، بی منطق‌ها و وحشی‌ها در سطح جهان به وقوع پیوست که این موجب ننگ جوامع بشری بود.

عبادی خاطرنشان کرد: مستکبرین جهان در جنگ جهانی اول و دوم، میلیون‌ها انسان را کشتند، برخی‌ها را آواره و برخی دیگر را دچار بیماری کردند و همچنین عناصر نابابی را بر مردم مناطق مختلف مسلط کردند، به گونه‌ای که آنقدر ترس و وحشت جامعه بشری را فرا گرفت که همه چیز، از جمله خود را فراموش کرد.

وی تصریح کرد: پس از جنگ جهانی دوم کشورهای غربی با سوء استفاده از حالت روانی، ترس و وحشتی که بر مردم جهان حاکم شده بود، فقط از دنیا باج می‌گرفتند.

 نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: بعد از جنگ جهانی دوم تا امروز، آمریکا در 50 کشور مختلف دخالت کرده و هرکجا بر خلاف میلش بوده نیز یک برنامه تبلیغاتی و روانی به راه انداخته و با فرستادن ناوهای خود به سمت آن کشور حکومت‌هایشان را تغییر داده است.

وی با بیان اینکه فتح خرمشهر بطلان سحر استکبار بود، یعنی بر دوران استعمارگری استعمارگران خاتمه داد، افزود: در دفاع مقدس، تنها یک کشور یا یک صدام و حزب بحث با ما در جنگ نبود بلکه کل دنیا در خدمت صدام بودند و با انواع جنایات، صدام را حمایت می‌کردند.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: دنیای استکبار همه سرمایه‌های خود را گذاشت تا خرمشهر را برای خود نگه دارد و موانع طبیعی، نظامی، نیروی انسانی، تسلیحاتی و.. آن را به عنوان یک طلسم ناشکستنی تعریف می‌کردند، اما وقتی نیروهای باایمان، انقلابی، مسلمان و مومن آن طلسم را شکستند، سحر استکبار را باطل کردند و به ملت‌های جهان جان دوباره دادند.

عبادی با اشاره به اینکه پس از فتح خرمشهر، شرایط به گونه‌ای دیگر رقم خورد، گفت: دشمنان در یک کشور بین طیف‌های مختلف و در چند کشور بین مرزها، اختلاف ایجاد می‌کنند و نیروهای مردمی را به وسیله خودشان خنثی می‌کنند و وقتی راه هموار شد، ورود پیدا می‌کنند.

 وی خاطرنشان کرد: امروز یک عده دزد بین‌الملل، اشغالگر و غاصب قدس، به پشتیبانی همین کشورهای به اصطلاح متمدن اما بدتر از هر وحشی، هر ظلمی را انجام می دهند و آن را توجیه می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: طلسمی که در خرمشهر شکست، طلسم ناباوری بود و بطلان آن طلسم، طلسم باور “ما می‌توانیم” بود.

عبادی افزود: ارتش پرادعای رژیم صهیونیستی که در طول شش روز در جنگ با برخی از کشورهای عربی پیروز شده بود امروز نه در مقابل یک کشور، بلکه در مقابل یک شهرستان به نام غزه چنان به شکست وادار می شود که ادعایش خفه می‌شود که اینها آثار فتح خرمشهر است.

وی با بیان اینکه فتح خرمشهر فتح خاک نیست، بیان کرد: امروز زمینه‌ها روز به روز برای منطق، برهان، حکمت و فلسفه حکومت و اجرای عدل فراهم می‌شود.

وی بیان کرد: امروز مشاهده می‌کنید که کشورهای اروپایی و آمریکای پرادعا نه تنها در چشم ملت‌های سراسر جهان، بلکه در چشم مردم خودشان نیز هیچ ارزشی ندارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی که آن همه از نظر نظامی، قدرت‌های علمی، بهداشت، درمان و فرهنگ پز می‌دادند امروز می‌بینید که در چه شرایطی قرار گرفته‌اند.

عبادی اظهار کرد: یقین بدانید که دنیا به نحو دیگری رقم خواهد خورد و انسان‌ها خودشان را باور خواهند کرد و ملت‌ها بر اساس عقل، وجدان و عدالت طلبی به هم خواهند پیوست، ناشایسته‌ها را کنار خواهند زد و وحدتی بر اساس وجدان، دین و وحی حاصل خواهد شد که زمینه سازی ظهور حضرت مهدی صاحب الزمان(عج) خواهد بود.

وی ادامه داد: با ظهور حضرت مهدی(عج) به این دوران پست، بی منطق و حکومت لات‌ها و ستمگری‌ها خاتمه داده خواهد شد و خوشا به حال شما که همواره در خط مقدم برای مردم جهان سنگر به سنگر پیش می‌روید.

امام جمعه بیرجند خاطرنشان کرد: پیروزی آینده که پیروی حق، عدل و منطق است، مال شما است و خدا کند که ویروس منحوس استکباری در هر قالب اروپایی، آمریکایی، صهیونیست و هر گروه و حزبی که دیده و فکرشان دنباله روی این فکر پست است از میان برداشته شود تا انسان جایگاه خود را پیدا کند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.