[ad_1]

ایسنا/مازندران رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل از پوشش ٢٥ درصدی بیماران کرونایی غیربابلی در مراکز درمانی این شهرستان خبر داد.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی بابل، سیدفرزاد جلالی در نشست با نمایندگان مجلس با اشاره به اینکه با وجود بیماری کرونا فعالیت های آموزشی و پژوهشی دانشگاه تداوم دارد، بیان کرد: دانشگاه در زمینه پژوهشی ارتقای بسیار خوبی در طول دو سال و نیم گذشته داشته و از رتبه ١٣ به ٩ رسیده و در این مدت در زمینه آموزش دو دانشکده بهداشت و پرستاری و مامایی تاسیس شد و همچنین دو رشته تخصصی داخلی مغز و اعصاب و جراحی مغز و اعصاب و دو رشته فوق تخصصی گوارش بالغین و آی سی یو و چندین رشته کارشناسی ارشد جدید راه اندازی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل، تصریح کرد: از سال ٩٧ تاکنون بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال تجهیزات برای بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بابل خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه مرکز جامع سرطان در شمال کشور در بیمارستان شهید یحیی نژاد در مراحل تفاهم نامه با نیکوکار است، خاطرنشان کرد: ساختمان جدید بیمارستان فاطمه الزهرا (س) بابل و ساختمان نوین بیمارستان کودکان امیرکلا پیشرفت خوبی دارند.

دکتر جلالی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی بابل همواره درپایین ترین رده ها از لحاظ کیفی و کمی دیالیز در کشور بوده است، بیان کرد: بیماران و شهروندان از تعداد محدود تخت های دیالیز و خدمت رسانی راضی نبوده که با راه اندازی مرکز جدید جامع دیالیز به عنوان بزرگترین مرکز جامع دیالیز شمال کشور با ظرفیت ۱۰۰ تخت دیالیز توسط نیکوکار ارزشمند بابلی این مشکل عنقریب مرتفع خواهد شد.

وی ادامه داد: اقدام به راه اندازی بیمارستان و پلی کلینیک دندانپزشکی به عنوان تنها بیمارستان دندانپزشکی در شمال کشور یکی از اقدامات مهم این دانشگاه با همت بنیاد نیکوکاری سلامت است که توسط مادر دو شهید تجهیز شده و در آینده نزدیک در محل کلینیک امید سابق راه اندازی می شود و در حال حاضر کارهای ساختمانی و بهسازی به اتمام رسیده و در مرحله خرید یونیت‌ها و تجهیزات هستیم.

جلالی با اشاره به اینکه ۵۰ درصد بیمارستان گلیا هم انجام شده است، افزود: مرکز کاشت حلزون دانشگاه علوم پزشکی بابل یکی از مراکز ویژه در کشور است که بزودی در بیمارستان روحانی راه اندازی می شود و یازدهمین مرکز کشور خواهد بود.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی بابل از ابتدای مبارزه با کرونا تاکنون در دو زمینه تامین تجهیزات و پرداخت معوقات بیش از هزار میلیارد ریال هزینه کرده است و در این میان بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال از ردیف های ملی خاص کرونا بوده که با تلاش و پیگیری های دانشگاه و سازمان برنامه بودجه استان محقق شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل تصریح کرد: در طی این مدت در بحث دارو و لوازم مصرفی از محل تسویه بخش قابل ملاحظه مطالبات دارویی به ارزش ۳۵۳ میلیارد ریال، در زمینه تهیه دستگاه اکسیژن ساز برای بیمارستان های یحیی نژاد و روحانی به مبلغ ۲۶ میلیارد ریال و همچنین خرید تجهیزات و لوازم مصرفی و دارویی به ارزش ۱۱۵ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: کمک های غیرنقدی از سوی ستاد مردمی مبارزه با کرونا، نیکوکاران سلامت و خیرین عزیز دیگر جمعا به ارزش هفت و نیم میلیارد تومان و هزینه های دانشگاه به ارزش یک میلیارد و چهارصد و بیست و دو میلیون تومان بوده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *