[ad_1]

ایسنا/کردستان رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: با پیگیری‌های انجام شده تلاش می شود وجه خرید تضمینی گندم و کلزا در کمترین زمان ممکن به حساب بهره برداران بخش کشاورزی واریز می شود.

محمد فرید سپری امروز(17تیر) در جمع خبرنگاران، با اشاره به  گزارش خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی  کردستان اظهار کرد: تا 16 تیرماه جاری ۳۷هزار و ۴۸۶ تن گندم در مراکز خرید خریداری و  ۳۲هزار و ۶۲۴ تن گندم در سامانه سیفا ثبت شده است. 

وی افزود : آهنگ خرید روزانه ۶ هزار و ۲۱۷ تن است که براساس فایل های ارسالی و  ثبت شده در سامانه  بانک کشاورزی  مقدار  24412870 کیلوگرم بوده است. 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان بیان کرد: همچنین ۵۷۳ تن کلزا در مراکز خریداری شده که در این راستا ۵۲۶ تن مقدار کلزا تجمعی ثبت شده در سامانه سیفا بوده است. 

سپری با اشاره به اینکه فایل های ارسالی به بانک کشاورزی مقدار 496هزار و 910 کیلوگرم است،  عنوان کرد:در اولین فایل چک لیست گندم کاران ارسالی به بانک کشاورزی تا 10 تیرماه جاری اولین پرداختی گندم روز به مبلغ 29 میلیارد و 488 میلیون تومان انجام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: میانگین پرداختی از قرار هرکیلوگرم  25 هزار و 413 ریال پرداختی بوده است. 

سپری ذکر کرد: 90 مرکز خرید تضمینی گندم در استان گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری می‌کنند که از این تعداد ۶۸ مرکز مربوط به تعاون روستایی و مابقی سیلوهای بخش دولتی و خصوصی است.

وی خاطرنشان کرد: نرخ پایه خرید تضمینی گندم با افت چهار درصد مفید و یک درصد غیر مفید، هر کیلوگرم دو هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

به گفته سپری قیمت خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه در سال ما قبل آن که یک هزار و ۷۰۰ تومان بود ۴۷ درصد رشد داشته است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *