[ad_1]

On دوشنبه شب فقط پنج روز پیش از نوروز ایرانی-تعطیلات سال جدید پلیس فرود بر یک بازار محلی در غرب تهران. آنها دستور داد فروشندگان محلی به بسته تا اجناس خود را با جوراب كلندرس و پلاستیکی گل گفتن آنها را که با فروش کالا در آنها کمک به گسترش coronavirus. روز یکشنبه آنها بازگشت و متوجه شد یکی محکم فروشنده هاوکینگ در همان محل. “شما اینجا دوباره!” barked یک افسر امنیتی. “اگر من نمی فروش, چگونه من می خواهم به پرداخت اجاره ؟” زن پرسید plaintively.

ایران به عنوان جشن سال جدید, مرگ سیاه, بنر اطلاعیه قطع از تهران به طرز مرموزی ترک مربع. این ویروس تا به ویران راه خود را در سراسر کشور در هفته های اخیر گزارش قتل 1,135 و آلوده کردن بیش از 17,000 (بسیاری معتقدند این آمار و ارقام دست کم گرفتن مقیاس) ساخت ایران یکی از مهمترین نهفته کشورهای جهان در کنار ایتالیا و چین است.

از سرایت کرده است گشوده در برابر پس زمینه از یک بحران اقتصادی ساخته شده است که ایرانیان منحصر به فرد در معرض خطر است. ویروس منشاء در ووهان خواستار سویفت دولت اقدام به قطع سفر و تجارت با چین و سختی حرکت داده می شود در ایران حاد انزوای اقتصادی و نقش چین در نگه داشتن آن را شناور در برابر همیشه سفت رژیم تنبیهی آمریکا. ویروس پخش شد و سپس شتاب با کمبود دارو و تجهیزات آهنگری حداقل در بخشی از تحریم های ایالات متحده.

روز سلامت رسمی اعلام کرد که یک ایرانی در حال مرگ بود از این ویروس در هر 10 دقیقه است. سیستم عامل رسانه های اجتماعی برای چندمین بار با تصاویر از تشییع جنازه, سیاه چادری عزاداران ایستاده در کالیبره فاصله از هم جدا.

بحران را لمس ترین گوشه از کشور که به شدت تحت تأثیر فقیر و طبقه کارگر. در حالی که مردان مسن که در حال مرگ هستند در بالاترین اعداد تاثیر اقتصادی لطمه می زند به خصوص زنان که بیشتر موجب از دست دادن کار و شانه افزایش وظایف مراقبت از بیمار و بستگان و فرزندان ماندن از مدرسه به خانه. ایرانیان قدرت خرید کاهش یافت و در دو سال گذشته به عنوان جناح اقتصاد لرزید از طریق دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن خروج از ایران و reimposition آمریکا. به عنوان ناهید یک فعال حقوق زنان قرار داده و از آن: “هنگامی که مردم را ملاقات کرد این ویروس خود را تغذیه شد و در حال حاضر فقیر خود ایمنی سیستم های ضعیف بسیاری از آنها در حال حاضر قادر به پرداخت هزینه مراقبت های بهداشتی است.”

قم جایی است که coronavirus اول گسترش یافته است. این شهر MP هشدار داد در اواخر فوریه که یک ویروس شد کشتار مردم در شهر خود اما مقامات علنا عنوان گرانش آن است. برای چندین مملو روز و موقعیت دولت را به نظر می رسد مبهم و نامشخص است اما به عنوان ارشد سیاستمداران بیمار آیت الله خامنه ای خطاب به ملت در تلویزیون ملی ضمن تشکر از خط مقدم پزشکی کارگران برای تلاش های خود را در مبارزه با کروناویروس.

Grand بازار تهران‘فروشگاه های سراسر کشور هنوز تقلا کردن با محصولات; این خودکفایی منتقله از سال انزوا در حال حاضر با این نسخهها کار برای ایران مزیت است.’ Grand بازار تهران عکس: Wana خبرگزاری/ایسنا

از آن پس دولت پاسخ منتقل شده palpably تا حدودی کاهش وحشت و بی اعتمادی. صریح مقامات محلی به طور منظم ارائه اعداد بر مرده و آلوده و بیشتر را تعیین کرده اند تا موانع برای جلوگیری از غافل تعطیلات مسافران از ورود به شهرهای خود. شرکت های هواپیمایی را کاهش اکثر پروازهای داخلی. با وجود این وقفه فروشگاه های سراسر کشور تقلا کردن با محصولات; اکثریت قریب به اتفاق محصولات ایرانیان مصرف در داخل کشور تولید می شود. این خودکفایی منتقله از سال انزوا در حال حاضر با این نسخهها کار برای ایران مزیت است.

در قم خود را یک جنبش مردمی بسیج است که در حال حاضر در نوسان کامل است. این شهر گرد جمعیت طلاب و تجار ترک کرده است و شهروندان قم باقی می ماند باندهای همراه با یک استعفا کردند. چندین داوطلب کمک گروه پدید آمده اند و در حال حاضر سازماندهی تحت یک هاب مرکزی; آنها با هم ضد عفونی کردن خیابان ها در مناطق شلوغ توزیع مواد غذایی به فقیر یا بیمار و خانواده و ارائه تسکین شیفت به بیمارستان پاک کننده ها و سردخانه. “در واقع مردم تو را دیدم که چه دولت هشدار داد که اگر شما به خارج از خانه خود را, شما می میرند – در حال آمدن است به تصویب” گفت: سید علی Pourtabatabai یک روزنامه نگار مستقر در قم. “ترس از مرگ, ترس از آینده و یا مسئول بودن برای دیگران مرگ انجام هیچ چیز این ساخته شده است که مردم فکر می کنم آنها بهتر کمک کند.”

روزهای اخیر نیز شاهد خروش مردمی و تلاش های زنان و فعالان که هدایت شبکه خود را و سازماندهی تجربه به ارائه توصیه های بهداشتی به خصوص در مناطق روستایی است. Setareh یک فعال حقوق زنان از تهران نقل مکان کرد که بازگشت به شهر استان در سال گذشته صرف ساعت بازدید از مغازه داران به مختصر آنها را در شیوه های بهداشت توزیع انبر و دستکش های پلاستیکی. “آنها خدا را شکر که ما توضیح چیزهایی که به آنها” او گفت:.

آسیب وارد شده در خصوص فقیر جیب جنوب تهران که در آن اعتیاد به مواد مخدر شایع است و بسیاری از زنان سران خانواده ها شده است و ویرانگر. در این زمینه خانواده ها اشغال تنگ و غیر رسمی در خانه و فقط به سختی برای زنده ماندن توسط واسطه کالا در مترو کار می کنند که در حال حاضر تبعید برای جلوگیری از سرایت. مردان تمایل به کار به عنوان روز کارگر کشیدن چرخ دستی کالا به بازار و در حال حاضر از کار به عنوان تجارت محدود است. مریم یک فعال حقوق زنان که سازمان ارائه مواد غذایی و دارو به این خانواده ها درب-به-درب می گوید: خلق و خوی تلخ است. بسیاری از آنها بیمار و بستگان در خانه و نمی تواند ترک به خرید مواد غذایی از آنها ندارند. “این مردم ما در خدمت آنها در مواجهه با بسیاری از مشکلات اما در حال حاضر آن است که صد بار بدتر است. این دیگر یک موضوع رفتن گرسنه; در حال حاضر کسانی که فقیر هستند آنها خواهد مرد.”

خوب پاشنه بلند ایرانیان مانند همتایان خود در سطح جهانی می تواند بیشتر یا کمتر توانیم برای محافظت از خود. بانک در شمال تهران, دل کردن دست sanitiser در درب و احتیاط مشتریان به حفظ یک متر فاصله. با مراقبت های ویژه بخش کامل مرفه فروش مخازن اکسیژن برای خانه های خود. سهراب یک فعال محیط زیست بازگو بازدید لوکس بازار در شمال تهران که در آن سلامت کارگران در زمان درجه حرارت در درب و دور هر کسی که نگاه طبقه کارگر بدون توضیح.

پزشکی و سازمان های خیریه که کمک گروه های دیگر در حال مبارزه است. موسسات خیریه و بخش خصوصی گروه ها با هم متحد شدند برای جمع آوری کمک به ساخت درمانگاه و خرید لوازم و تجهیزات از چین است. اما این تحریم ها در حال ساخت حتی این سخت است. “موسسات خیریه هستند که با داشتن یک زمان سخت در حال حرکت پول می گوید:” شریف Nezam-مافی که سران ایران و سوئیس اتاق بازرگانی و درگیر با یکی از این تلاش نفس. “همه چیز را که در حال وارد شدن به ایران است و پیدا کردن راه خود را از طریق نقاط ضعف نه رسمی بشردوستانه کانال. آن را به عنوان اگر آنها در حال بیرون رفتن از راه خود را به آن را سخت تر است.”

تعلیق تحریم ها در طول این همه گیر دیده نمی شود باید به عنوان یک مشکل و یا حتی به یاد ماندنی ترین چیزی که به انجام است. طرفداران تحریم در دولت آمریکا اصرار دارند که تنها فشار خواهد آورد در مورد تغییر در ایران سیاست – اما ما در زمان های مختلف در حال حاضر. کنترل این ویروس خواهد بود نه به نفع دولت ایران اما به از ایرانیان خود را – و در واقع به بقیه جهان.

آزاده Moaveni هدایت جنسیتی و درگیری پروژه در گروه بین المللی بحران. سوسن طهماسبی یک مدافع حقوق زنان از ایران و بنیانگذار Femena.

.

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *