[ad_1]

ملی پوش شمشیربازی سابر ایران گفت: به دلیل حضور زیاد در مسابقات خسته بودیم و اکنون تعویق المپیک فرصتی شد تا بتوانیم استراحت کنیم و قوی‌تر از قبل به مسابقات برگردیم.

علی پاکدامن در گفتگو با ایسنا، در باره ی تعویق المپیک و وضعیت تمرینی خود در شرایط قرنطینه بیان کرد: فکر می‌کنم تعویق المپیک برای تیم ما خوب شد و ملی‌پوشان فرصت دارند استراحت کنند تا دوباره با فکر باز و قوی‌تر  به مسابقات برگردند. ما در مسابقاتی که پشت سر گذاشتیم، مقابل حریفان مستقیم خود از جمله مجارستان و آلمان شکست خورده بودیم و این مسئله باعث شده بود از لحاظ روانی تحت فشار باشیم. از طرفی ۷-۶ ماه دائما در مسابقات شرکت کردیم و خسته بودیم. خستگی هم جلوی انگیزه را می گیرد اما تعویق المپیک و مسابقات باعث شد فرصتی پیش بیاید که همه از لحاظ ذهنی و روانی استراحت داشته باشیم و دوباره خودمان را آماده کنیم.  

او ادامه داد: ۴-۳ سال پیش ما خواستیم در دنیا مطرح شویم و به چهارمی دنیا هم رسیدیم. اکنون با استراحتی که داریم دوباره می‌توانیم تلاش کنیم که حتی تیم یک یا دو دنیا شویم. البته این تعویق المپیک برای ورزشکارانی که مصدوم بودند هم خوب شد مانند حسن یزدانی، سهراب مرادی و حمیده عباسعلی و هم بهتر می‌توانند برای المپیک آماده شوند.  

پاکدامن در پاسخ به این پرسش که مصدومیت دست او بهتر شده است یا خیر، گفت: خدا را شکر مانند قبل درد ندارم که بخواهد اذیتم کند. پزشکان گفته بودند باید حداقل یکی، دو ماه استراحت کنم و اصلا با شمشیر کار نکنم اما خب مسابقات بود و باید شرکت می‌کردم. اکنون تعویق مسابقات و المپیک فرصتی شد تا دستم نیز استراحت داشته باشد.  

ملی‌پوش سابر ایران در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براینکه در سال ۲۰۲۱ هم قول درخشش در المپیک را می‌دهد، تاکید کرد: تعویق المپیک فرصتی شد که بیشتر و بهتر آماده شویم هر چند قبل از آن هم آماده بودیم. اما قول دادن در مورد المپیک اشتباه است. من یکبار تجربه رفتن به المپیک را دارم و می‌دانم وقتی ورزشکار از خواب بیدار می‌شود ممکن است آن روز شرایطش از همه لحاظ صفر یا ۱۰۰ باشد. از این رو  فقط مطمئنم در سال ۲۰۲۱ نیز تمام تلاشمان را می‌کنیم که نماینده شایسته‌ای برای ایران باشیم.  

پاکدامن در مورد اینکه از عملکرد خود در سال ۹۸ رضایت دارد یا خیر، تصریح کرد: رضایت ندارم و مانند سال‌های قبل برایم نبود. البته شکست‌هایی که من در مسابقات داشتم بسیار نزدیک و با امتیاز ۱۴ بر۱۵ بوده است. اگر آن شکست‌های نزدیک هم به پیروز تبدیل می‌شد شاید الان از عملکردم در سال ۹۸ نیز رضایت داشتم.  

او در مورد وضعیت تمرینی خود در شرایط قرنطینه گفت: قبلا در حیاط خانه تمرین می‌کردم اما اکنون به همراه سعید داور پناه ملی‌پوش بسکتبال به باشگاه یکی از دوستان می‌رویم و آنجا  تمرینات بدنسازی انجام می دهیم. البته کاملا مسائل بهداشتی را رعایت می‌کنیم و تمام وسایل را ضدعفونی می‌کنیم تا به این ویروس مبتلا نشویم.  

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *