[ad_1]

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی گفت: امروز دشمنان برای اثرگذاری تخریب های خود مسئله تحریف را به سمت قشر نوجوان و جوان جامعه برده اند.

به گزارش ایسنا، سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح الله در نشست تخصصی با فرماندهان نواحی ، معاونین و اقشار بسیج سپاه روح الله استان مرکزی پیرامون گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس توضیح داد:خوشبختانه هیئت های مذهبی و همه عناصر فعال که در زمینه برگزاری مراسمات نقش داشتند، نشان دادند از همه دقیق تر و منظم تر هستند و به خوبی ظاهر شدند.

وی گفت:امروز مسئله گرامیداشت چهل سالگی دفاع مقدس یک ضرورت و اولویت مهم است و سپاه روح الله استان مرکزی با مشارکت کلیه دستگاه ها و نهادها از ابتدای خرداد ماه برنامه های گسترده ای در این خصوص پیش بینی کرده و کلیه اقدامات یکسال جاری با محوریت چهل سالگی دفاع مقدس اجرایی خواهند شد.

فرمانده سپاه روح الله  استان مرکزی بابیان اینکه دفاع مقدس تنها مسئله شکست یک دشمن متکی بر قدرت های بزرگ جهانی نیست، بیان کرد:  دفاع مقدس حاکم شدن تفکر تمدن اسلامی و جاری شدن ارزش های اسلامی و معنوی است که این تفکر دشمن را به زانو درآورده است. بزرگترین دستاورد دفاع مقدس تشکیل تفکر و فرهنگ مقاومت است که امروز بعد از گذشت چهل سال این تفکر معادلات جهانی را به هم زده است.

سردار کریمی یکی دیگر از دستاوردهای دفاع مقدس رسیدن ملت ایران به خودباوری و اعتقاد به توانمندی های داخلی دانست و گفت: پیشرفت هایی بی نظیر چهل ساله در ابعاد مختلف برگرفته از این تفکر خودباوری می باشد. آن چیزی که دفاع مقدس را نسبت بعد سایر جنگ ها متفاوت کرده و به آن ارزش والایی بخشیده معنویت موجود در آن است چراکه این دفاع با اذن و هدایت های ولی فقیه شروع شد و همواره در طول آن عنایات و الطاف الهی شامل حال رزمندگان میشد.

وی افزود:آن چیزی که به رزمندگان جرات داد که با تمام وجود خود را فدای دفاع مقدس کنند، اذن ولی فقیه و دفاع از ارزش های اسلامی بود که همواره باید این مسئله مهم را تبیین کنیم. دفاع و جهاد همه جانبه یکی از دستورات دینی ما است که در دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به طور عملیاتی پیاده شد و لذا این دستور دینی امروز باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد و لازمه آن تبیین صحیح و ضرورت جهاد است.

فرمانده سپاه روح الله  بابیان اینکه یکی از مهمترین اولویت هایی که باید در برنامه های چهل سالگی مدنظر باشد مسئله پاسخ به تحریف دشمنان است گفت: امروز دشمنان برای اثرگذاری تخریب های خود مسئله تحریف را به سمت قشر نوجوان و جوان جامعه برده اند.

وی بیان کرد: جامعه مداحان، سخنرانان ، اساتید دانشگاه ، دانشجویان و دستگاه های متولی همچون آموزش و پرورش و دانشگاه ها باید مسئله تحریف را جدی بگیرند و خود را آماده پاسخگویی به شبهات دشمنان تجهیز کنند. خوشبختانه مجموعه روایت فتح در استان مرکزی به میدان آمده و به مناسبت چهل سالگی دفاع مقدس ساخت ۴۰ مستند تخصصی از سیره شهدا و رزمندگان استان را در دستور کار خود گذاشته و امروز همه موظف به همکاری همه جانبه با این مجموعه هستیم.

فرمانده سپاه روح الله  بابیان اینکه سهمیه هر شهرستان برای ساخت مستند توسط مجموعه روایت فتح مشخص شده گفت: کلیه شهرستان ها موظف هستند با بررسی همه جانبه در مورد شهدا سهمیه های خود را جذب کنند. تجلیل از پیشکسوتان عرصه دفاع مقدس که محور برنامه های چهل سالگی قرار گرفته یک اتفاق بسیار مبارک و لازم است چراکه این عزیزان سرمایه های ارزشمند کشور محسوب می شوند و توجه و بهره مندی از تجربیات آنها فرهنگ مقاومت در کشور را پایدارتر و محکم تر خواهد کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *