[ad_1]

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از وقوع رگبار پراکنده همراه با وزش باد شدید در برخی مناطق کشور طی سه روز آینده خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه امروز (۱۲ شهریور) در ارتفاعات زاگرس واقع در غرب، جنوب غرب و برخی مناطق شمال غرب کشور رشد ابر و رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ دهد، اظهار کرد: فردا (۱۳ شهریور) در استان‌های اردبیل، گیلان، غرب مازندران، ارتفاعات البرز غربی و در برخی مناطق شمال غرب بارش باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه طی ساعات بعد ازظهر فردا (۱۳ شهریور) در ارتفاعات زاگرس شمالی رشد ابر و بارش پراکنده دور از انتظار نیست، گفت: روز جمعه (۱۴ شهریور) گستره بارش‌ها علاوه بر این مناطق، استان مازندران، ارتفاعات البرز مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین و البرز را نیز در بر می‌گیرد همچنین در برخی مناطق غرب و جنوب غرب رشد ابر، گاهی رگبار پراکنده و وزش باد شدید خواهیم داشت.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی روز شنبه (۱۵ شهریور) در استان‌های مازندران، گلستان و ارتفاعات البرز بارش پراکنده، گاهی وزش باد و در برخی مناطق جنوب غرب کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد.

ضیاییان با اشاره به اینکه طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۱۶ و ۱۷ شهریور) در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف خواهد بود، اظهارکرد: از اواخر وقت روز دوشنبه در سواحل شمالی ابرناکی و بارش پراکنده آغاز می‌شود.

وی در ادامه گفت: طی سه روز آینده در استان های خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک پدیده غالب است.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۳ شهریور) قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد و در بعد ازظهر نیمه ابری با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۱۴ شهریور) نیز نیمه ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و در اکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *