[ad_1]

دولت اسپانیا اعلام کرد که از فردا (یکشنبه) به مسافران بریتانیایی اجازه ورود به کشور بدون نیاز به گذراندن قرنطینه‌ی دوهفته‌ای خواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز دولت اسپانیا اعلام کرد که از روز یکشنبه به مسافران بریتانیایی بدون این که مجبور به گذراندن قرنطینه‌ی دوهفته‌ای باشند، اجازه‌ی ورود به کشور را خواهد داد.

آرانچا گونزالز لیا، وزیر امور خارجه اسپانیا اعلام کرد: «ما به مسافران و گردشگران بریتانیایی اجازه خواهیم داد که از ۲۱ ژوئن مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه‌ی شنگن به طور آزاد و بدون نیاز به گذراندن قرنطینه دو هفته‌ای در بدو ورود، به اسپانیا وارد شوند.»

دولت اسپانیا تصمیم گرفته است که به وضعیت اضطراری و محدودیت‌های قرنطینه در کشور که به دلیل شیوع کروناویروس از ۱۴ مارس اعمال شده بود، در روز یکشنبه ۲۱ ژوئن پایان دهد و مرزهای خود را به روز کشورهای عضو اتحادیه اروپا و حوزه‌ی شنگن بازگشایی کند تا از این طریق صنعت گردشگری خود را احیا نماید.

بریتانیایی‌ها بیش از یک پنجم از تقریبا ۸۰ میلیون توریستی را که اسپانیا هر ساله پذیرای آن‌ها است، تشکیل می‌دهند.

انگلیس با بیش از ۴۲ هزار جان باخته و اسپانیا نیز با بیش ۲۸ هزار قربانی کرونا جزو کشورهایی هستند که بیشترین آسیب را از شیوع کرونا در جهان دیده‌اند.

دولت اسپانیا هم‌چنین اعلام کرد که از اول ژوئیه مرزهای خود را با پرتغال بازگشایی خواهد کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *