[ad_1]

ایسنا/خراسان شمالی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای از وجود ۱۲۰ پروژه آموزشی نیمه تمام در سطح کشور خبرداد.

حسین فیروزی در گفت وگو با ایسنا اظهارکرد: هم اکنون در سطح کشور۱۲۰ پروژه نیمه تمام وجود دارد که از این تعداد ۴۰ پروژه بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی با اشاره به اینکه پروژه هایی با اولویت بالای ۸۰ درصد در اولویت تکمیل و بهره برداری برسد، ادامه داد: در مجموع تکمیل عملیات احداث این ۸۰ پروژه نیمه تمام در کشور نیازمند تخصیص اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی است.

فیروزی با بیان اینکه پنج هزارو ۷۰۰ کارگاه در سطح ۶۰۰ مرکزآموزش دولتی فعالیت می کنند، افزود: هم اکنون ۱۱ هزار و ۷۰۰ آموزشگاه آزاد و ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر کادر اداری مربی و رسمی زیر مجموعه سازمان آموزش فنی و حرفه ای به ارائه خدمات و اشتغال می پردازند.   

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان آموزش فنی و حرفه ای گفت: در سطح کشور نسبت کادر اداری به مربی رسمی و پیمانی و پاره وقت یک به دو است.

وی با بیان اینکه خسارت کرونا در حوزه آموزش فنی و حرفه ای بسیار بود زیرا منجر به تعطیلی مراکز خصوصی و دولتی شد، افزود: یکی اثرات کرونا بر آموزش بود چراکه حضور جمعی در کلاس ها از علل شیوع ویروس بود و  طبیعتا مراکز این سازمان نیز باید پروتکل های بهداشتی را رعایت می کردند و تعطیل شدند و در نهایت به آموزش مجازی روی آوردند که در این راستا باید زیرساخت های آموزش مجازی بیش از پیش فراهم شود.

وی با تاکید بر لزوم ارائه مهارت و آموزش متناسب با نیاز بازارکار، گفت: برای جذب مهارت آموزان از سطح بازار، نیازسنجی با کمک شرکای اجتماعی از جمله اتاق بازرگانی، خانه کشاورز، خانه صنعت و تشکل های صنفی صورت می گیرد تا در چه زمینه هایی نیاز به آموزش مهارت وجود دارد و موارد در دینامیک آموزش و اشتغال استان ها بررسی و به روزرسانی شده و در نهایت تربیت نیروی مهار صورت می گیرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *