دستیار صوتی هوشمند، نرم افزاری است که با فرمان صوتی شما کار میکند و میتواند فرمان شما را درک و اجرا کند. سیستم اعلام حریق خانه هوشمند میتواند در هنگام بروز حادثه علاوه بر اعلام هشدار، روشنایی و تهویه راهروها و مسیرهای خروج امن را فعال کند. گزینهی دیگری که میتوان به جای لامپهای هوشمند برای هوشمندسازی سیستم روشنايی به کار گرفت، استفاده از کلیدهای روشنایی هوشمند است. در اینصورت خواهیم دید که مزایای این طرح بسیار بیشتر از معایب آن است. آیا می دانستید بیشتر دستگاه هایی که در خانه دارید در حالت استراحت هم برق مصرف می کنند؟ زوج به هم تابیده (TP0) : این بستر از Bati BUS گرفتهشده و بیشتر در فرانسه کاربرد دارد. با این سیستم روشن و خاموش کردن تجهیزات مرکزی در زمانهای مشخص و از راه دور ممکن است. ساختمان هوشمند یا همان خانه هوشمند امکان اطلاع یافتن از وضعیت کنونی و کنترل ساختمان هوشمند را از راه دور محیا میکند.

همچنین میتوانید از بین انواع لامپهای کم نور سفید و چند رنگ یکی را انتخاب کنید. مزایای استفاده از اتاقک نگهبانی برای ایجاد و ساخت بنا یا اتاقک نگهبانی دو روش کلی وجود دارد که یکی به روش سنتی و با مصالح بنایی بوده که می توان اتاقک نگهبانی را ساخته و استفاده نمود و دیگری استفاده از کانکس می باشد. برای تشخیص حریق از اثرات سه گانه آن یعنی دود و حرارت و شعله استفاده میشود. شما میتوانید با استفاده از SMS ، تلفن گویا (Call Center) و یا از طریق اینترنت از این امکان بهره مند شوید. هزینه سوخت برای عملیات لجستیکی، ضرورت مستندسازی حذف زبالهها، و تعیین موثرترین راههای بازیافت از جمله وظایف مهم مدیران این صنعت محسوب میشود. پخش موزیک برای هر بخش از خانه هوشمند.امکان دریافت سیگنال صوتی از طریق فیشهای صوتی موجود در واحد مرکزی. از بهترین برندها در زمینه هوشمند سازی ساختمان هستند.

با توجه به اهمیت هوشمند سازی روشنایی در ساختمانهای مسکونی و اداری راه حلهای متنوعی برای کاربردهای مختلف وجود دارد.کنترل هوشمند سیستم روشنایی نه تنها میزان نور دهی را تحت کنترل میگیرد بلکه در صرفه جویی در مصرف انرژی نیز بسیار مؤثر است. در واقع در این روش هم از نور طبیعی و هم از نور تولیدی منابع نور، میزان نور مطلوب تامین خواهد شد و این فرآیند بطور اتوماتیک انجام میگیرد. بطورکلی این گونه سیستمها با بهره گیری از سنسورهای تشخیص حرکت و میزان نور محیط و کلیدهای تعبیه شده در هر فضای داخلی میتوانند فرآیند مطلوب را پیاده سازی نمایند.بدیهی است که در حالت اتوماتیک منابع نور با توجه به سنسورهای میزان نور و نقطه مطلوب تعریف شده نوردهی خواهند داشت. برای مثال هنگام تشخیص ورود یک فرد ناشناس از طریق سنسور حرکتی، به جز صدای آژیر رایج، کلیه چراغهای منزل میتوانند روشن و خاموش گردند. معمولا سیستم کنترل مرکزی از یک ترمینال درون دیوارها فعالیتهای خود را صورت میدهد و افراد میتوانند با استفاده از گوشی هوشمند، کنترلهای مخصوص، تبلت و یا رایانه شخصی آنها را مدیریت کنند. در زیر به برخی از مزایای سیستم کنترل از راه دور Pandora اشاره شده است. در واقع به طور خودکار می توانید از راه دور نور را روشن یا خاموش کنید.

بسیاری از ما علاقه مند به نگهداری گیاهان و یا حیوانات درخانه میباشیم تا به این ترتیب گوشههایی از طبیعت را در زندگی خود مشاهده نماییم . به این ترتیب که ترموستات هوشمند با توجه به قرار گیری شما در خانه هوا را مطلوب سازد. هوشمند سازی منازل عملی است که در آن بواسطه قرار دادن تجهزاتی در داخل ساختمان و مرتبط ساختن آنها با یکدیگر شما بتوانید هم از طرق تلفن همرا و یا تبلت خود خانه خود را کنترل کنید یا با دادن برنامه ای به دستگاه خود کاری کنید که منزل شما رفتاری هوشمندانه داشته باشد. هوشمند سازی ساختمان با سیم: در این حالت برای ایجاد ارتباط با برخی از تجهیزات خانه هوشمند مانند مانیتور لمسی و دستگاه کارتخوان و یا ماژول پرده برقی به سیمهایی برای انتقال داده نیاز است؛ و برای این کار از سیمهایی مثل CAT5 یا CAT6 و کابلهای شبکه استفاده میشود. به بیان سادهتر این سیستم بر کلیه فعالیتها اعم از باز و بسته شدن درها، ورود و خروج افراد، سیستمهای روشنایی، سیستمهای تهویه مطبوع پنجره و پرده اتاقها و سیستم صوتی و تصویری و غیره نظارت دارد.

برای کسانی که هر گونه نگرانی در مورد دقیقا کجا و همچنین راهنمایی در مورد چگونگی استفاده از خرید تجهیزات هوشمند سازی خانه ، شما احتمالا می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *