[ad_1]

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به بازگشایی پاساژها و مراکز خرید از فردا و افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، بر ضرورت توجه بیشتر به رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا به داخل منازل تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، علیرضا زالی عصر امروز یکشنبه درباره وضعیت کرونا در تهران اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته در بخش های عادی بیمارستان ها ۳۷۴ مورد و در بخش مراقبت های ویژه ۱۰۵ مورد بستری جدید انجام شده است.

وی ادامه داد: به طور کلی حدود ۲ درصد بستری ها برای افرادی که در بخش مراقبت های ویژه بستری می شوند رشد داشته است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران افزود: ۷۵۲ بیمار هم در این مدت ترخیص شده اند و کماکان تعداد افرادی که در بخش های ویژه و بخش های عادی بستری می شوند با یک شیب نسبتا ملایم در حال افزایش است.

وی بستری در بخش های عادی را در مقایسه با روزهای قبل حدود منفی چهار درصد عنوان کرد و گفت: اما تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه در مقایسه با روزهای قبل دو درصد رشد داشته اند.

زالی درباره وضعیت اپیدمی با بازگشایی پاساژها از روز اول اردیبهشت ماه توضیح داد: نکته حائز اهمیت در این باره ترددهای بیش از گذشته مردم در سطح شهر به ویژه با وسایل حمل و نقل عمومی است که امکان تماس را افزایش می دهد و با توجه به این که با گذشت زمان تعداد بیشتری از مردم به این ویروس مبتلا شده اند، بر تعداد ناقلین ویروس افزوده شده است.

وی ادامه داد: در این زمینه رعایت پروتکل هایی که اعلام کرده ایم می تواند بسیار راهگشا باشد و باید تلاش شود همه افراد به ویژه کسانی که در منزل از افراد پرخطر نگهداری می کنند هنگام بازگشت بیماری را به درون منزل منتقل نکنند.

بر اساس گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، زالی تاکید کرد: پیش بینی می کنیم که اکنون با توجه به شرایط اپیدمیولوژی، هر فرد مبتلا در جامعه بین یک تا سه نفر را گرفتار کند، اما طبق یافته های آماری متوسط این میزان حدود یک نفر است و تا زمانی که این عدد وجود داشته باشد کماکان نسبت به بستن زنجیره بیولوژیک ویروس در ارتباطات اجتماعی باید سختگیرانه تر عمل کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *