[ad_1]

ایسنا/البرز یک کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی گفت: همه گروه‌های سنی باید روزانه بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه در منزل حرکات ورزشی ساده و سبک انجام دهند.

مهراد کمالی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اینکه با تعطیلی باشگاه‌ها، سالن‌های ورزشی و پارک و بوستان‌ها، شرایط ورزش کردن به قدری سخت شده، اظهار کرد: نباید به بهانه تعطیلی این مراکز از ورزش کردن در خانه فرار کنیم.

وی با بیان اینکه کنار گذاشتن ورزش در روزهایی که کرونا در کمین تک تک ما نشسته باعث کاهش آمادگی جسمانی و ضعف در سیستم ایمنی بدن می شود، گفت: اگر سیستم ایمنی بدنمان ضعیف شود، میزبان بهتری برای ویروس کرونا خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه همه گروه‌های سنی  باید روزانه بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه در منزل حرکات ورزشی ساده و سبک انجام دهند، ادامه داد: ورزش در منزل می‌تواند شامل حرکات کششی، کار با وزنه  و حرکات انعطافی باشد.

این کارشناس ارشد فیزیولوژی توضیح داد: باید حواسمان جمع باشد که در زمانی که در خانه مشغول تمرینات ورزشی هستیم، تحرکاتمان باعث مزاحمت برای همسایه‌ها نشود.

کمالی تصریح کرد: در این روزها به هیچ وجه انجام تمرینات ورزشی سنگین توصیه نمی‌شود چون این کار باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن خواهد شد.

وی اظهار کرد: اگر در خانه  وسایل ورزشی مانند تردمیل، دوچرخه ثابت، اسکی فضایی و … را دارید؛ ابتدا بدن و مفاصل خود را به خوبی گرم کرده و پس از پانزده تا بیست دقیقه نرمش، از وسایل ورزشی تا زمانی که ضربان قلب بالا رفته و فرد به آستانه خستگی برسد، استفاده کنید.

وی گفت: افرادی که وسایل ورزشی مناسب را در منزل ندارند هم می‌توانند پس از گرم کردن مفاصل با نرمش‌های مناسب اعم از کششی و جنبشی به پیاده روی، در جا دویدن، طناب زدن و حرکات موزون بپردازند.

وی افزود: در پایان حرکات ورزشی سرد کردن مفاصل و عضلات خود را فراموش نکنید و این کار را تاجایی ادامه دهید که ضربان قلبتان آرام آرام پایین بیاید.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *