[ad_1]

یک کارشناس مسایل فلسطین گفت: تشکیل میزگردهای سیاسی و سخنرانی‌های انفرادی مقامات ارشد کشورهای مختلف و نیز فلسطینی در فضای مجازی می‌تواند جایگزین خوبی برای راهپیمایی سنتی روز قدس باشد.

حسن هانی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به برگزار نشدن روز قدس در آخرین جمعه ماه رمضان با توجه به شرایط کرونایی حاکم بر ایران و جهان گفت: متاسفانه به دلیل گسترش ویروس کرونا در جهان و همه گیری این بیماری نمی توان به شکل سنتی راهپیمایی روز قدس را داشته باشیم. این شرایط نه تنها این مساله بلکه تمامی امورات را در دنیا تحت الشعاع قرار داده است. اما در محکومیت رژیم صهیونیستی و اقدامات و جنایات آن در اراضی اشغالی و برای زنده نگه داشتن روز قدس و آرمان فلسطین می توان ساز و کارهایی را در نظر گرفت از جمله برگزاری سخنرانی های انفرادی مقامات عالی و ارشد فلسطینی و برگزاری میزگردهای سیاسی که از طریق فضای مجازی در اختیار همگان قرار گیرد.

وی افزود: هم چنین می توان در این روز از طریق شبکه های مجازی پیام های زیادی را به زبان های مختلف در حمایت از این روز و مردم فلسطین داشت. در عین حال باید امسال بهترین استفاده را برای زنده نگه داشتن روز قدس از طریق شبکه های مجازی داشت.

هانی زاده اظهار کرد: متاسفانه در یکی دو سال گذشته اتفاقات زیادی برای اراضی اشغالی افتاده است که مساله فلسطین را تحت الشعاع قرار داده است از جمله معامله قرن و انتخاب قدس شریف برای پایتختی رژیم اسراییل و پیوست بخشی از کرانه غربی و دره اردن به اراضی اشغالی. باید دنیا و افکار عمومی را نسبت به اقدامات این رژیم با حمایت آمریکا آگاه کرد و فضای مجازی در حالی که رسانه های دنیا در اختیار آنهاست می تواند بسیار راهگشا باشد.

این کارشناس مسایل فلسطین گفت: خوشبختانه ملت فلسطین در اراضی اشغالی بسیار آگاهند و از طریق انتفاضه بازگشت تلاش دارند تا رژیم صهیونیستی را منزوی سازند در عین حال آنها به همراهی و حمایت مردم دنیا و سران کشورهای حامی فلسطین نیاز دارند و نباید آنها را تنها گذاشت همان طور که در این سالهای اشغال تنها نبوده اند.

وی تصریح کرد: در این میان حمایت برخی کشورهای عربی منطقه از جمله عربستان، امارات متحده عربی و بحرین از اسراییل و حمایت مالی آنها از طرح ها و برنامه‌های اشغالگرانه این رژیم نگران کننده است و باید از فرصت هایی چون روز قدس برای افشای اقدامات و حمایت‌های آنها برای آگاهی مردمشان استفاده کرد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.