[ad_1]

جو بایدن در مصاحبه‌ای با نشریه نیویورکر عنوان کرد، بعد از شکست دادن برنی سندرز در رقابت مقدماتی حزب دموکرات نگران یک “جهاد ایدئولوژیکی” از جانب او بوده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از گاردین، این در حالی است که باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا در تلاشی آشکار برای رفع هر گونه اختلاف نظر در حزب دموکرات با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به همین نشریه عنوان کرد اهداف سیاسی این دو نفر “چندان متفاوت نیستند”.

سندرز، سناتور مستقل ایالت ورمونت که خودش را یک سوسیالیست دموکرات توصیف کرده، در رقابت مقدماتی حزب دموکرات در ۲۰۱۶ تقابل قدرتمندی با هیلاری کلینتون داشت. او در رقابت ۲۰۲۰ هم قبل از جهش مجدد جو بایدن، در ابتدای کار نمایش قدرتمندی داشت و در کارولینای جنوبی به عنوان یک آزمون مهم برای کسب آرای آفریقایی-آمریکایی‌ها پیروز شد.

سندرز در کنوانسیون چند روز پیش حزب دموکرات از نامزدی بایدن برای انتخابات ۲۰۲۰ حمایت کرد اما همچنان نارضایتی در میان مترقی‌ها در حزب دموکرات از جمله به سبب به حاشیه رفتن ستاره‌های آنها همچون آلکساندریا اوکازیو کورتز و اکراه بایدن از پذیرش تمام و کمال سیاستهایی همچون بیمه “مدیکر” برای همه و یا طرح توافق سبز جدید، برقرار است. بایدن به نیویورکر عنوان کرد، لازم بود “اطمینان حاصل کند که برنی جدیت داشته و قصد تبدیل کردن این وضعیت به یک جهاد ایدئولوژیکی را ندارد.”

او در ضمن بحث درباره کمیته‌های سیاسی از جمله کمیته تحت ریاست اوکازیو کورتز درباره بحران آب و هوایی اظهار داشت: من گفتم برنی، اگر تو خواهان این برنامه‌ها هستی تا به این ترتیب من بر حمایتم از طرح مدیکر برای همه تاکید کنم، این راه به جایی نخواهد برد. من اما گفتم که رویکردی باز داشته و صحبتهای شما را میشنوم و آماده گوش کردن هستم.

این تلاش موثر بود چون سندرز در ماه ژوئن به نیویورکر گفت: من با جو بایدن روابط بهتری نسبت به روابطم با هیلاری کلینتون دارم. اخیرا یک دستیار ارشد سندرز گفت، بایدن به این سناتور گفته خواستار آن است که بعد از روزولت، مترقی‌ترین رئیس جمهور آمریکا باشد.

اوباما در اظهاراتش تاکید کرد، اگر به اهداف جو بایدن و اهداف برنی سندرز نگاه کنید، آنها چندان متفاوت نیستند. هر دویشان می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که همه بیمه سلامت دارند. آنها می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که همه می‌توانند شغلی داشته باشند که کفاف خرج زندگی آنها را بدهد. آنها می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که هر بچه‌ای تحصیلات خوب به دست بیاورد.

رئیس جمهور سابق آمریکا بر لزوم پراگماتیسم در مبارزه با ترامپ تاکید کرده و گفت: خیلی مواقع مساله سر این است که ما باید چگونه درباره آن حرکت کنیم و چه ائتلافهایی نیاز داریم. من فکر می‌کنم که زمان برخی از این محاسبات را تغییر داده نه فقط صرفا به خاطر اینکه جو تغییر کرده بلکه به خاطر اینکه شرایط تغییر کرده.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *