[ad_1]

ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده مردم لردگان و خانمیرزا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه وزارت نیرو به چهارمحال و بختیاری باید متفاوت‌تر باشد، گفت: حدود ۵۰ روستا در شهرستان لردگان با تانکر آبرسانی می‌شوند، این در حالیست که این شهرستان در حوزه آبریز کارون قرار دارد، همچنین ۹۰ روستا در این شهرستان با تنش آبی مواجه هستند.

حسین بامیری هشتم مردادماه در مراسم آغاز بهره‌برداری از پروژه‌های صنعت آب و برق با حضور مسئولان ارشد وزارت نیرو در چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه در گذشته این استان حدود ۱۱ درصد آب موردنیاز کشور را تأمین می‌کرد، اظهار کرد: اما هم‌اکنون مردم این استان برای تأمین آب شرب مورد نیاز خود با مشکلات بسیاری روبرو هستند و درصد محرومیت این استان نسبت به سایر استان‌های کشور بالاتر است.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نگاه وزارت نیرو به چهارمحال و بختیاری باید متفاوت‌تر باشد، عنوان کرد: حدود ۵۰ روستا در شهرستان لردگان با تانکر آبرسانی می‌شوند، این در حالیست که این شهرستان در حوزه آبریز کارون قرار دارد، همچنین ۹۰ روستا در این شهرستان با تنش آبی مواجه هستند.

وی افزود: پروژه‌های انتقال آب در شهرستان لردگان برای تأمین آب شرب با کمبود جدی اعتبار مواجه هستند، نمایندگان وظیفه دارند مطالبات مردم را به گوش مسئولان ارشد کشور برسانند.

بامیری با بیان اینکه اجرای پروژه‌های انتقال آب در شهرستان لردگان برای تأمین آب شرب نیازمند ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار ملی است، خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی سد خرسان ۳ به علت کمبود شدید اعتبارات عملا متوقف شده است، اجرای این پروژه برای شهرستان اهمیت بالایی دارد.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه سد کارون ۴ یکی از جاذبه‌های توریستی در چهارمحال و بختیاری است و می‌تواند عواید خوبی برای مردم شهرستان لردگان داشته باشد، یادآور شد: اما از زمان احداث این سد تمام عواید آن متوجه استان خوزستان است، انتظار می‌رود از نیروهای بومی محلی در این سد به‌کارگیری شوند و عواید این سد متوجه مردم این شهرستان نیز باشد.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان لردگان حدود ۶۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد، بیان کرد: اما هیچ پروژه انتقال آب برای دشت‌های لردگان، فلارد و خانمیرزا تعریف نشده است و تنش آب کشاورزی در این دشت‌ها در حال تبدیل شدن به بحران است، اولویت باید تامین آب برای مردم چهارمحال و بختیاری باشد سپس مازاد آن به سایر استان‌ها اختصاص پیدا کند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *