[ad_1]

معاونت منابع انسانی قوه قضاییه در اطلاعیه‌ای نکات مهم مراحل گزینش قضایی و تایید صلاحیت در قوه قضاییه و محورهای تایید صلاحیت را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بدین‌وسیله به اطلاع داوطلبان می‌رساند، جهت انجام فرایند گزینش، قبل از شروع ثبت نام و تکمیل فرم‌های گزینش به مطالب ذیل توجه نمایند تا مراحل گزینش با سهولت ودرفضایی عادلانه تر انجام شود.

الف. پایه اولیه پرونده گزینشی داوطلبان با فرم اطلاعات فردی شروع می‌شود، لذا می‎طلبد فرم‌ها دقیق و صادقانه تکمیل شود. احراز هرگونه تناقض یا عدم صداقت در فرم‌ها منجر به کسب امتیاز منفی در گزینش می‌باشد.
 
ب. مراحل گزینش هر داوطلب اعم از تحقیق، استعلام، مصاحبه و… نیاز به مدت زمان مناسب مربوط به خود را دارد. لذا هیچ گاه داوطلبان روند سیر مراحل خود را با دیگر داوطلبان مقایسه نکنند و چنانچه پرونده ای زودتر به نتیجه برسد دلیل بر تقدم وارجحیت نسبت به دیگران نیست.
 
ج. داوطلبان گرامی توجه داشته باشند، در این مراحل داوطلب منصب قضا می‌باشند و قبولی درآزمون علمی و شخصیت هیچ امتیازی برای داوطلب محسوب نمی‌شود. داوطلبان بخاطر داشته باشند صلاحیت هر داوطلب جهت منصب قضا در پایان مراحل گزینش احراز می شود ازاین رو به هیچ عنوان از قبولی تا پایان آخرین مرحله مطمئن نباشند و فرصت استخدام و شرکت درآزمون‌های دیگر را از دست ندهند.
 
د. داوطلب گرامی در تایید صلاحیت چند محور بررسی می‌شود که نکته منفی در هر محور باعث کسر امتیاز در نتیجه نهایی می‌شود که این محورها عبارتند از:
حسن شهرت خانوادگی
حسن شهرت اخلاقی، رفتاری و ظاهری
میزان اعتقاد و التزام به مبانی اعتقادی
اعتقاد و التزام به نظام و ولایت فقیه
داوطلبان اهل سنت سوالات اعتقادی براساس هر مذهب پرسیده می‌شود.
 
ه. در مصاحبه عمومی کلیه محورهای فوق بصورت حضوری با داوطلب بررسی و مذاکره می‌شود.
سولات احکام طبق فتوای مرجع تقلید هرشخص پرسیده می‌شود.
 
و. درخصوص سوابق کیفری داوطلب و خانواده‌اش، ملاک سوابق کیفری اعضاء درجه یک خانواده داوطلب اعم از : پدر، مادر، خواهر و برادر که مصداق حسن شهرت خانواده می‌باشد باید از سوی داوطلب حتماً اعلام شود.
 
ز. بازده زمانی فرایند گزینش بستگی به نوع پرونده و وصول استعلامات دارد که حداقل ظرف ۶ ماه انجام می‌شود.
 
شایان ذکر است، میزان انس و ارتباط شما با قرآن مجید یکی از محورهای مهم عقیدتی محسوب می‌شود.
 
داوطلبان عزیز جهت رفع هرگونه شبهه و سوال درخصوص سیرمراحل گزینش با امور گزینش قوه قضاییه تماس حاصل فرمایید.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *