[ad_1]

تایوان قصد دارد تا بر سرمایه‌گذاری‌هایی که از جانب هنگ‌کنگ است، دقت و نظارت بیشتری داشته باشد تا از ورود پول غیرقانونی از چین که در اقتصاد این منطقه نفوذ می‌کند، جلوگیری به عمل آورد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اقدام از سوی دولت تایوان در پی اعمال قانون جدید امنیت ملی در هنگ‌کنگ در نظر گرفته شده است.

تایوان که دولت چین مدعی مالکیت بر آن است، سرمایه‌هایی را که از هنگ‌کنگ و ماکائو می‌آیند، سرمایه‌های خارجی می‌داند و آن کنترل و محدودیتی را که بر سرمایه‌گذاری‌های چین می‌شود، بر روی سرمایه‌های این دو منطقه اقتصادی نداشته است. اما حالا مقام‌های تایوان می‌گویند با اعمال این قانون جدید، سرمایه‌هایی که از سوی منطقه هنگ‌کنگ می‌آید، از جانب چین برای اعمال نفوذ در تایوان است و باید بر روی آن‌ها نظارت و بررسی دقیق‌تری صورت گیرد.

تایوان در ماه جاری میلادی برای کمک به افرادی که از هنگ‌کنگ خارج می‌شوند، دفتری تشکیل داده است. پکن نفوذ بر آزادی‌ها یا خودمختاری این منطقه را رد و برنامه تایوان برای کمک به این افراد را محکوم کرده است. تایوان همچنین در حالت آماده‌باش است تا مطمئن شود هرگونه پول از هنگ‌کنگ به صورت مخفیانه از جانب چین نباشد.

یک منبع مطلع اعلام کرد: امیدواریم که پول از هنگ‌کنگ و ماکائو به تایوان برسد و به دنبال سود بردن چین از این مساله نیستیم. سرمایه‌گذاری از جانب ماکائو و هنگ‌کنگ سرمایه‌گذاری خارجی است. ما امنیت ملی را بخشی از ملاحظات خود برای سرمایه‌گذاری از سوی هنگ‌کنگ و ماکائو می‌دانیم.

سرمایه‌گذاری رسمی از جانب هنگ‌کنگ در تایوان در پنج ماهه گذشته میلادی ۱۵۰ میلیون دلار بوده است که در مجموع چهار درصد از سرمایه‌گذاری در تایوان را تشکیل می‌دهد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *