[ad_1]

مربی تیم ملی تپانچه گفت: امیدوارم در آینده‌ای نزدیک مسابقه داخلی شروع و یا فدراسیون جهانی مسابقات بین‌المللی در نظر بگیرد، چرا که بدون مسابقه نمی‌شود ورزشکار را ۱۰۰ درصد برای المپیک آماده کرد.

محسن نصراصفهانی در گفت و گو با ایسنا در مورد وضعیت تمرینی ملی پوشان تپانچه اظهار کرد: ورزشکاران از لحاظ تمرینی به وضعیت ایده‌آل رسیده اند اما تا مسابقه نباشد نمی‌توان آن‌ها را محک زد. امیدوارم که در آینده نزدیک مسابقه داخلی شروع شود و یا فدراسیون جهانی مسابقات بین‌المللی در نظر بگیرد. بدون مسابقه نمی‌شود ورزشکاران را ۱۰۰ درصد برای المپیک آماده کرد.

وی افزود: در حال حاضر برنامه المپیک از سوی IOC اعلام شده اما تنها اینها ملاک نیست. باید حداقل ورزشکار در چند تورنمنت خارجی شرکت کند، خود را محک بزند، عملکردش آنالیز شود، نقاط قوت و ضعف او مشخص شود و با آمادگی ۱۰۰ درصد راهی المپیک شود.

مربی تیم ملی تپانچه در مورد بروز شدن سلاح‌ فروغی گفت: برای هر دو ورزشکار المپیکی رستمیان و فروغی به شرکت اسلاحه سازی خودشان به روزترین سلاح‌ را سفارش دادیم تا بتوانیم برایشان تهیه کنیم. در حال حاضر کل شرکت‌های سازنده سفارش‌های خود را لغو کرده‌اند. کرونا روند کارها را تحت تاثیر قرار داده و خلل ایجاد کرده است. اکنون زمان خوبی است که سلاح‌ها را به روز کنیم.

وی گفت: با شرکت اشتایر صحبت کردیم تا سلاح‌های ورزشکاران را به روز کند و ورزشکاران المپیکی بتوانند با همان سلاح در المپیک شرکت کنند. اگر به روز نکنند مجبور می‌شویم با شرکت دیگری قرارداد ببندیم تا بتوانیم سلاح رایگان تهیه کنیم. ما در حال حاضر تحریم هستیم. اگر یک نفر برود می‌تواند سلاح‌ها را بگیرد. اینکار هم باید زودتر انجام شود تا ورزشکار با سلاح جدید هماهنگ شود و عیب و ایرادات آن را برطرف کند تا در المپیک به مشکل نخورد.

وی در خصوص ماده تپانچه ۲۵ متر رپیدفایر آقایان گفت: فروغی نمی‌تواند در المپیک در ماده ۲۵ متر شرکت کند. چون این ماده بسیار سخت است و هم فرصت کم است و هم تعداد فشنگ‌های ما محدود است. زمانی که بخواهیم برای این ماده صرف کنیم برای بادی بگذاریم نتیجه بهتری بدست می‌آید. فروغی می‌تواند در بادی و میکس مسابقه بدهد. اگر روی همین دو رشته متمرکز شویم بهتر است.

وی در خصوص وضعیت رستمیان نیز گفت: وضعیت در ۲۵ متر بانوان خوب است. هر هفته تمرین ۲۵ متر داریم هرچند که محدودیت فشنگ داریم. ما به صورت قطره چکانی فشنگ استفاده می‌کنیم تا به آمادگی خوبی برسیم. رستمیان در هر سه ماده بادی، ۲۵ متر و میکس در المپیک تیر خواهد زد.

وی در خصوص بیشتر شدن تعداد جلسات تمرینی گفت: تا بستر مناسب از سوی فدراسیون از نظر رستوران و خوابگاه فراهم نشود نمی‌توان تیراندازان شهرستانی را در اختیار داشت. در این شرایط اردوها متمرکز نیست و فقط فروغی و رستمیان که در تهران هستند هفته ای سه روز تمرین حضوری دارند. این‌ها تمرین است و اردو نداریم که تمرینات مستمر باشد. ان شاءالله وضعیت بهتر شود و با برنامه‌ریزی بهتری ورزشکاران را در اختیار داشته باشیم. باید رقابت داشته باشیم و تمرینات مستمر باشد تا به نتیجه برسیم.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.