[ad_1]

رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه اعلام کرد که نتایج نهایی آزمون وکالت ۹۸ تا پایان ماه اعلام می‌شود.

به گزارش ایسنا، علی بهادری جهرمی در چهارمین نشست خبری خود با خبرنگاران، ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه و سالروز شهادت شهید بهشتی اظهار کرد: ما موفق شدیم فرایند برگزاری آزمون وکالت ۹۸ را تمام کنیم و سختی این آزمون به دلیل ملی بودن بود چون باید صددرصد نتایج آزمون برای داوطلبان روشن شود و سختی دیگر این بود که به شکل دو مرحله‌ای برگزار شد.

وی افزود: مرکز وکلا آزمون را برای عادلانه‌تر شدن دو مرحله‌ای کرد و در مرحله اول کسانی که حداقل نمره را کسب کردند توانستند به مرحله دوم راه پیدا کنند و ۱۰۲۱۰  نفر درنهایت در مرحله دوم، طی دو ماه مصاحبه شدند و برای انجام آن ۴۵۵ استاد دانشگاه، وکیل عالی‌رتبه دادگستری یا قاضی مجرب با ما همکاری کردند و قریب به ۱۰۰ نیروی اجرایی کمک حال ما بودند.

بهادری جهرمی با بیان اینکه ما در ۷ منطقه مصاحبه برگزار کردیم، گفت: در هر منطقه، ۳۰ تیم مصاحبه‌گر با ما همکاری کردند و تمام فرایند به شکل الکترونیکی برگزار شد و فایل‌های صوتی مصاحبه‌ها را برای رسیدن به اعتراضات نیز ضبط کردیم. هر داوطلب ۳۰ دقیقه کامل برای مصاحبه وقت داشته است و قبل از انجام مصاحبه نیز یک تست روان شناسی شخصیت انجام می‌داد.

وی ادامه داد: نتایج قبولی یا ردی هر داوطلب بعد از هر مرحله به آن‌ها اعلام شده اما نتایج نهایی تا پایان این ماه اعلام می‌شود.

بهادری جهرمی با بیان اینکه در آزمون وکالت ۹۸ از بین ۱۰۲۱۰ نفر، قریب به ۳۰۰ نفر از سوی روانشناسان ما رد شدند گفت:  غیر از این ۳۰۰ نفر بقیه داوطلب‌هایی که قبول نشدند امتیاز لازم را برای پوشیدن ردای وکالت کسب نکردند یعنی جمع نمرات آزمون کتبی و شفاهی به حد لازم نرسید. بیش از ۵۰۰۰ نفر از ۱۰ هزارنفر در آزمون امسال پذیرفته شدند.

وی در ارتباط با آزمون وکالت امسال گفت: روز سوم مهرماه آزمون وکالت ۹۹ برگزار می‌شود و ثبت‌نام آن احتمالا در مرداد ماه از طریق درگاه سازمان سنجش انجام می‌شود و منابع آزمون کم و بیش همان منابع آزمون سال پیش خواهد بود، خوشحالیم که کانون وکلا نیز منابعش را به ما نزدیک کرد.

وی افزود: ظرفیت سربازکارآموزان در سال ۹۸ به ۳۰۰ نفر افزایش پیدا کرد اما متاسفانه این ظرفیت را برای سال ۹۹ نداریم و هنوز نتوانستیم آن را بگیریم پس کسانی می‌توانند در آزمون وکالت ۹۹ شرکت کند که تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ پایان خدمت یا معافیت ارائه کنند.

بهادری جهرمی اظهار کرد: در خصوص کارشناسان رسمی، بیش از ۶۰ هزار نفر برای رقابت در ۶۰ رشته در آزمون کارشناسان رسمی ثبت نام کردند، اگر سازمان سنجش موافقت کند ممکن است مهلت تمدید شود و آزمون در ۲۰ شهریور ۹۹ برگزار می‌شود البته این آزمون کارشناسی سال ۹۸ است که امسال برگزار می‌شود.

وی در ارتباط با آزمون مشاوران خانواده گفت:  ثبت نام آزمون مشاوران خانواده یک ماه پیش انجام شد و ۴۰۰۰ نفر ثبت نام کردند، ما سعی می‌کنیم با استفاده از امکانات آیین‌نامه شرایط ثبت نام را تسهیل کنیم و سن ثبت نام را از ۳۵ سال به ۳۰ سال کاهش دهیم.

ادامه…

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *