زمانی وجود داشت که تنها مصالحی که برای لوله کشی های مسکونی مورد استفاده قرار می گرفت ، سرامیک ، بتن و فلز بود. امروزه لوله ها از طیف گسترده ای از مواد مانند پلی اتیلن (PE) ، پلی وینیل کلرید (PVC) ، مس ، فولاد گالوانیزه و آهن تولید می شوند. با توجه به کلیه مواد و طرح های موجود در بازار ، یک لوله کش آگاه برای انتخاب لوله مناسب برای کار نیاز دارد.

دو ماده متداول که برای مصارف لوله کشی استفاده می شوند PVC و PE هستند. PVC بیشتر در خانه های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد ، در حالی که PE یک انتخاب محبوب در برنامه های تجاری مسکونی و کوچک است. با نگاهی به این مواد ، درک بهتری از مزایای آنها و کاربردهای متناسب با آنها به دست می آید.

لوله های پی وی سی
پلی وینیل کلرید (PVC) ماده ای بادوام است و 100 سال عمر بالقوه دارد. لوله های PVC که در انواع مختلفی از کاربردها به عنوان لوله فشار یا زهکشی استفاده می شوند. اولین سیستم های لوله کشی PVC که 80 سال پیش نصب شده است ، امروزه اکثرا هنوز مورد استفاده قرار می گیرند. این بدان دلیل است که PVC در برابر خوردگی شیمیایی ، هوازدگی ، سایش و شوک مقاوم است و مانند فلز زنگ نمی خورد و خورد نمی شود. این دوام ، همراه با هزینه های نگهداری پایین و نشت کمتر ، همان چیزی است که باعث مقرون به صرفه شدن می شود.

PVC همچنین دارای مزایای زیست محیطی است. از آنجا که یک پلاستیک کم کربن است ، این ماده به تولید انرژی کمتری و منابع کمتری برای تولید نیاز دارد. همچنین برای حمل و نقل به انرژی کمتری احتیاج دارد زیرا سبک تر از بسیاری از گزینه های دیگر آن است. PVC بدون از دست دادن خصوصیات شیمیایی خود به راحتی چندین بار بازیافت می شود.
اشکال اصلی لوله های PVC این است که آنها برای مصارف آب گرم مناسب نیستند. دمای زیاد آب هنگام نصب در سینک ، وان و ماشین لباسشویی می تواند مواد را پیچیده کند. همچنین اگر به مرور زمان در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار بگیرد ، ماده ای نامناسب برای برنامه های خارج از زمین ایجاد می کند.

خرید لوله پلی اتیلن

نصب و راه اندازی لوله های پلی اتیلن (PE) به دلیل طیف متنوعی از کاربردهای ممکن در صنایع صنعتی ، معدنی ، دریایی ، مکانیکی و کشاورزی یک گزینه لوله کشی جذاب است. دوام و انعطاف پذیری بالا ، طول عمر بیش از 100 سال را به لوله های PE می دهد و اغلب آنها طول عمر این عملیات را بالاتر می برند. در مقایسه با سایر مواد لوله مورد استفاده در توزیع گاز شهری ، لوله های PE کمترین فرکانس تعمیر در هر کیلومتر لوله در سال را دارند. آنها همچنین ضد خوردگی و مواد شیمیایی مقاوم هستند.

به دلیل طیف گسترده ای از ضخامت ها و رتبه بندی فشار ، اتصالات لوله پلی اتیلن ، لوله ها و تجهیزات قادر به ایجاد یک سیستم کاملاً انعطاف پذیر هستند. این لوله ها می توانند برای حمل مایعات متنوعی از جمله لوله برای فاضلاب ، لوله برای آب آشامیدنی ، لوله برای دوغاب ، لوله برای فرآیندهای معدن ، لوله برای ضایعات خطرناک ، لوله برای مواد شیمیایی ، لوله برای گاز و لوله برای هوای فشرده استفاده شوند. لوله های PE از این نظر که می توانند به همجوشی شوند منحصر به فرد هستند و یک مفصل همگن را تقویت می کنند که از لوله اصلی قوی تر است. این یک مزیت عمده نسبت به لوله کشی PVC است ، زیرا اتصالات PVC در مقایسه با PE بسیار قوی نیستند و اگر وزن کافی برای عقب ماندن خط لوله وجود نداشته باشد ، ممکن است در گوشه ها منفجر شوند یا خم شوند. در هنگام جوشکاری فیوژن گرما ، اتصالات PE کاملاً مقاوم در برابر بار هستند و نیاز به هرگونه بلوک فشار بتنی را برطرف می کنند و باعث صرفه جویی در هزینه های مواد و کار می شوند. این امر همچنین باعث می شود حفاری های بی خطر در آینده در مجاورت خط لوله انجام شود.

در نظر گرفتن گزینه های مواد در هنگام طراحی منجر به بهره وری بهتر در هنگام بهره برداری از سیستم لوله کشی می شود. شناسایی مشکلات لوله کشی رایج در ارتباط با مواد انتخاب شده ، باعث می شود که ایمنی و راحتی به خطر نیفتد و مطابق مقررات دولت باشد. هزینه چرخه لوله لوله HDPE Acu-Tech با سایر مواد لوله فرق دارد زیرا “نشت آب مجاز” صفر است ، نه نرخ نشت معمولی 10 تا 20٪ برای PVC و چدن داکت. اتصالات ذوب شده لوله PE به راحتی درز نمی کند ، از بین بردن مشکلات نفوذ و فیلتر سابق تصفیه شده در اتصالات لوله های متناوب.

درباره ACU-TECH
سیستم های لوله کشی Acu-Tech تولید کننده و تأمین کننده سیستم های لوله و راه حل های انتقال گاز و سیال و محافظت از کابل می باشد. تجربه آنها به عنوان تولید کننده لوله های پلی ، این اطمینان را به آنها داده است تا سیستم های لوله ای با کیفیت بالا و پلی اتیلن را با کیفیت بالا تهیه کنند. موفقیت Acu-Tech با داشتن نوبت های سریع و مدرن ترین امکانات ، در تعهد آنها به ارائه محصولات با کیفیت و مراقبت عالی از مشتری است.
Acu-Tech برای راه حل های خط لوله خود ، لوله ها و اتصالات HDPE را تولید می کند ، و طیف گسترده ای از محصولات PE را از تولید کنندگان بین المللی اتصالات لوله وارد و ذخیره می کند. با مراجعه به وب سایت ما در www.acu-tech.com.au اطلاعات بیشتری در مورد ما کسب کنید.

سلب مسئولیت: مثل همیشه با اطلاعات تهیه شده توسط سیستم های لوله کشی Acu-Tech ، ما آن را به عنوان راهنما به منظور درک بهتر از خصوصیات فنی محصولات خود تهیه می کنیم. با این حال ، استفاده از چنین اطلاعاتی ممکن است شامل قضاوت های مهندسی باشد که بدون اطلاع صمیمی از کلیه شرایط مربوط به یک نصب خاص ، به درستی صورت نمی گیرد.

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *