[ad_1]

بنیامین قره حسنلو گفت: کسب سهمیه المپیک توکیو در شنا ۱۰۰ درصد است چون همگی تنها چند صدم با ورودی المپیک فاصله داریم.

ملی پوش شنا در گفت و گو با ایسنا در مورد شرایط تمرینی خود در شرایط شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: در حال حاضر که در خانه تمرین می‌کنیم. استخرها و تمام اماکن ورزشی تعطیل است و مشخص هم نیست که این تعطیلی تا چه زمانی طول بکشد. هر روز در خاته حدود یک تا دو ساعت تمرین دارم تا بتوانم بدن خود را آماده نگه دارم.

قره حسنلو در مورد مسابقات انتخابی المپیک گفت: قرار بود اوایل فروردین ۹۹ در دو رویداد برای کسب سهمیه المپیک شرکت کنیم اما به دلیل  کرونا لغو شدند. در حال حاضر هم چیزی مشخص نیست چون برنامه مسابقات انتخابی به روز رسانی نشده است. 

وی کسب سهمیه المپیک توکیو توسط شناگران را حتمی خواند و گفت: کسب سهمیه برای شناگران ۱۰۰ درصد است چون همگی تنها چند صدم با ورودی المپیک فاصله داریم. امید به کسب سهمیه المپیک حتمی است، خود من در ۵۰ متر کرال سینه تنها ۲۰ صدم ثانیه با ورودی المپیک فاصله دارم. ان شاالله بتوانیم چند سهمیه در المپیک بگیریم. 

ملی‌پوش شنا در ادامه افزود: تمرین در خشکی ۱۰۰ درصد با تمرین در آب متفاوت است. بیشتر تمرینات اصلی ما در آب است. در حال حاضر که همه اماکن ورزشی تعطیل است و باید ببینیم کی استخرها اجازه فعالیت دارند. اگر از یک دونده زمین دوومیدانی را بگیرید در خیابان می‌دود، از یک فوتبالیست زمین چمن را بگیرید در پارک بازی می‌کند اما اگر آب را از شناگر بگیرید، کارش تمام است. 

قره‌حسنلو ادامه داد: با همه این شرایط من نمی‌گویم کار تمام است یا دیگر به سهمیه المپیک نمی‌رسیم. ما همه تلاش خود را می‌کنیم تا در خانه آمادگی بدنی خود را حفظ کنیم. در حال حاضر ۵ ملی پوش هستیم که امید داریم همگی سهمیه المپیک بگیریم. 

وی در پایان با اشاره به مشکلات کلی در رشته شنا گفت: ما همیشه مشکلات را می‌گوییم اما کسی صدای ما را نمی‌شنود. امکانات به رشته شنا آن طور که باید داده نمی‌شود. همه می‌گویند شنا و دوومیدانی ورزش مادر هستند اما با شنا طوری رفتار می‌شود که گویی بی ارزش است. 

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.