[ad_1]

ایسنا/ایلام استاندار ایلام گفت: وضعیت سفید به این منزله نیست که دیگر خطری در آن مناطق وجود ندارد و مردم این مناطق بایست مواظب باشند که در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از این حالت خارج می شوند.

«قاسم سلیمانی دشتکی» در هجدهمین ستاد استانی مبارزه با کرونا که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام و دیگر اعضا برگزار شد، با بیان اینکه  ۴ شهرستان بدره، دهلران، ملکشاهی و هلیلان در استان ایلام وضعیت سفید و کم خطر اعلام شده است، اظهار کرد:  وضعیت سفید به این منزله نیست که دیگر خطری در آن مناطق وجود ندارد و  مردم این مناطق بایست مواظب باشند که در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از این حالت خارج می شوند.

وی با اشاره به این مهم که هر ۴ روز یکبار مناطق مختلف کشور در خصوص مناطق سه گانه پایش می شود، افزود: تا زمانی که وضعیت این مناطق سفید است یک سری فعالیت ها از سر گرفته می شود.

استاندار ایلام با بیان اینکه بر اساس مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا احتمالا مراسم شب های احیا با رعایت فاصله گذاری اجتماعی حتی امکان در مکان های روباز و محدود و با حداقل جمعیت و به صورت مدیریت شده از طریق صدا و سیما برگزار می شود، گفت: مقرر شد وضعیت مدارس یک هفته دیگر بررسی شود و اگر شرایط مساعد بود مدارس در مناطق سفید از ۲۷ اردیبهشت ماه به حفظ فاصله گذاری اجتماعی بازگشایی می شود.

سلیمانی دشتکی  در ادامه به روند کرونا در استان اشاره کرد و گفت: ظرف ۲۵ روز گذشته ۱۸۳ نفر به امار مبتلایان استان اضافه شده و ۱۹ نفر نیز به آمار فوتی ها اضافه شده است.

استاندار ایلام در ادامه گفت: کار ضد عفونی یکی از کارهای خوبی بود که توسط نیروهای نظامی و انتظامی، سپاه و بسیج و ارتش و دیگر ارگانها و نهادهای و گروه های مردم نهاد به طرز شایسته ای انجام شد و تقاضا دارم این کار ادامه پیدا کند.

سلیمانی در ادامه از اجرای موفق طرح فاصله گذاری اجتماعی دراستان تا ۱۳ فروردین ماه تشکر کرد و گفت؛ اما بعد از این زمان رعایت نشد و آمارها دوباره بالا رفت.

استاندار ایلام در ارتباط با بالا رفتن آمار  تعداد مبتلایان به خاطر افزایش تست ها و گسترش طرح غربالگری گفت: اگر تعداد مبتلایان زودتر شناخته شوند این یک نکته مثبت است.

وی در ادامه از کاهش آمار فوتی ها در استان خبر داد و گفت: هرچه قدر ما غربالگری را بهتر انجام دهیم ممکنه آمار مبتلایان بالا تر رود اما این نکته بدی نیست چراکه با جداسازی افراد مبتلا خطر سرایت این بیماری کاهش می یابد.

سلیمانی دشتکی ضمن تقدیر از همدلی و همراهی خوب مردم و مسئولان و خیرین در  پویش های مومنانه و مردمی گفت؛ تا الان ادارات، مردم، خیرین نهادها و ارگان ها کمکهای بسیار خوبی انجام داده اند.

وی با بیان اینکه  سامانه ای برای ثبت کمک های مردمی به افراد اسیب دیده از کرونا ایجاد شده است، اضافه کرد: تلاش شود در بحث پرداختی ها به افراد اسیب دیده از کرونا ساماندهی صورت پذیرد.

استاندار ایلام در ادامه از همکاری و همراهی اصناف و بازاریان در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند تشکر کرد و گفت؛ در عین حال بایست ما هم حواسمان جمع باشد و در این شرایط مواظب اصناف و بازاریان که از کرونا اسیب دیده اند باشیم.

سلیمانی دشتکی در بخش دیگری از صحبت های خود به کاهش نرخ بیکاری استان در سال ۹۸ اشاره کرد و گفت: در حالیکه مرکز آمار ایران نرخ تورم و بیکاری را حساب می کند اما عده ای نرخ تورم را بولد می کنند اما نرخ بیکاری که کاهش یافته را غلط می دانند، این در حالی است که برآورد این دوشاخص بر عهده مرکز امار ایران است، پس اگر اطلاعات این مرکز در مورد بیکاری قابل قبول نیست چگونه در برآورد تورم قابل قبول هست؟!

وی در ادامه ضمن هشدار به مسئولان استان در ارتباط با حفظ دستاوردهای ایجاد شده در استان گفت: حوزه صنعت و معدن و نفت و گاز و پتروشیمی و آب و خاک استان مواظب باشند کارهای بسیار بزرگ و خوبی انجام شده است که این روند بایست ادامه پیدا کند.

استاندار ایلام در پایان از کار خوب صدا و سیما کرد در ایجاد ویژه برنامه هایی برای دلجویی از آسیب دیدگان از کرونا تشکر کرد و گفت:تشکیل کلارگروه رسانه ای کرونا در فضای مجازی کار بسیار خوبی است و از همه‌ی مدیران می‌خواهم با حضور در این کارگروه پاسخگوی سوالات اصحاب رسانه باشند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *