[ad_1]

ایسنا/اردبیل ستاد پیشگیری از کروناویروس استان اردبیل در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در ایام پرفیض ماه رمضان همشهریان از حضور در افطاری‌ها و تجمع در مکان‌های سرپوشیده حتی به تعداد اندک پرهیز کنند.

 ستاد پیشگیری از کروناویروس استان اردبیل امروز ۱۴ اردیبهشت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد : با توجه به نگرانی از موج دوم شیوع ویروس کرونا ضرورت دارد مراقبت‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی همچنان مورد توجه همشهریان قرار گیرد تا خطری متوجه آنها نشود.
ستاد پیشگیری از کروناویروس استان اردبیل در ادامه این اطلاعیه تاکید کرده است: در ماه مبارک رمضان افطاری دادن به مومنان و آشنایان که یک سنت پسندیده است، با توجه به خطر شیوع بیماری و مراعات همشهریان نباید انجام شده که در این زمینه از برگزاری میهمانی‌های افطار و تجمع در منازل حتی به تعداد اندک پرهیز شود.
این اطلاعیه می‌افزاید: در صورتی که موج جدیدی از بیماری شایع شود، آثار بد آن بسیار وسیع‌تر و عواقب آن برای همه مردم تلخ‌تر خواهد بود بنابراین برای رهایی از خطر بیماری رعایت بهداشت و فاصله‌گذاری اجتماعی و حتی فاصله‌گذاری‌های خانوادگی را باید جدا رعایت کرد.
ستاد پیشگیری از کروناویروس استان اردبیل اظهار کرده است: با توجه به ممنوعیت برگزاری مجالس ترحیم اکیدا درخواست می‌شود از برگزاری هرگونه مراسم ختم و یادبود در منازل پرهیز شود چرا که تجمع افراد در محیط‌های بسته عامل شیوع بیماری و تهدید جان و سلامت عموم مردم است.
در این اطلاعیه همچنین آمده است: بازرسی از همه اصناف و کسبه به طور جدی و مستمر در دستور کار مراجع قانونی است و از صاحبان مشاغل و صنوفی که پروتکل‌های بهداشتی را اجرا کنند به عنوان واحد نمونه با اهدای نشان ویژه تقدیر خواهد شد و واحدهای صنفی متخلف پلمپ می‌شوند.
ستاد پیشگیری از کروناویروس استان اردبیل در پایان تصریح کرده است: صنوفی مانند رستوران‌ها، اغذیه و بستنی‌فروش‌ها که به طبخ و توزیع غذای آماده مشغول هستند، مجازند در وقت افطار کالای خود را صرفا به شکل بیرون‌بر به مشتریان عرضه کنند و الزامات و دستورالعمل‌های بهداشتی را نیز رعایت کنند.
انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.