[ad_1]

ایسنا/یزد سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان مهریز از اجرای مرحله دوم طرح بسیج ملی غربالگری کرونا در مهریز خبر داد و گفت: در این طرح ۷۰ درصد جمعیت این شهرستان تاکنون تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

«علیرضاپورمازار» با بیان این که مرحله نخست غربالگری کرونا با موفقیت و پوشش 100 درصدی در شهرستان مهریز انجام می‌شود، اظهار کرد: مرحله دوم این طرح با هدف قطع زنجیره ابتلا و پیشگیری از شروع کانون‌های جدید این بیماری اجرایی می‌شود.

وی با تاکید بر این که بیماران مبتلا به کرونا که از بیمارستان ترخیص شدند و مبتلایانی که در قرنطینه خانگی هستند، همگی تحت کنترل و مراقبت نیروهای بهداشتی قرار می‌گیرند، گفت: تمام دستورات و توصیه‌های بهداشتی و ایمنی برای پیشگیری از ابتلای اطرافیان و خانواده این نوع بیماران به آن‌ها ارائه می‌شود.

پورمازار با بیان این که به دنبال بیماریابی هدفمند هستیم، افزود: همکاران ما از طریق سامانه ۴۰۳۰ با گروه‌های حساس و پرخطر و تمامی افراد دارای پرونده الکترونیکی سلامت در شهرها و روستاها تماس گرفته و وضعیت سلامتی آن‌ها را پیگیری می‌کنند.

این مسئول اضافه کرد: غربالگری دو مزیت اصلی دارد، اولاً کسانی که علائم جزئی دارند اما به احتمال زیاد مبتلا نشده‌اند و دیگر مراجعه غیرحضوری به بیمارستان‌ها نخواهند داشت تا در معرض ویروس قرار بگیرند و دوم کسانی که علائم حادتر دارند و به احتمال زیاد مبتلا هستند، شناسایی می‌شوند تا زنجیره انتقال قطع شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهریز، پورمازار ادامه داد: این طرح شامل افراد بالای ۱۵ سال است و تاکنون نیز بیش از ۷۰ درصد مردم مهریز در مرحله دوم غربالگری شده‌اند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *