[ad_1]

ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری با تأکید بر اینکه باید همه ما نسبت به مسائل فرهنگی وسواس به خرج دهیم، گفت: ما به عنوان مسئولین نظام اسلامی باید مراقب باشیم که هوای مسموم به جامعه تزریق نکنیم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدعلی نکونام سوم اردیبهشت‌ماه در نخستین شورای فرهنگ عمومی استان در سال ۹۹، با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ ناب در جامعه، گفت: متأسفانه در مقطعی با شکستن ارزش‌ها و بزرگ کردن ضد ارزش‌ها به دنبال جذب بودند که دغدغه‌مندان اسلام و انقلاب در مقابل این حرکات ایستادند.

نماینده ولی فقیه در استان مقابله با این افکار و تصمیمات را حساسیت نشان دادن نسبت به سلامت جامعه دانست و افزود: سلامت جامعه یکی از ضروریات است که باید همه نسبت به آن حساس باشند.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه آنچه را که نظام اسلامی می‌طلبد تزریق فرهنگ دفاع مقدس و آزادگی و مردانگی است، اظهار کرد: در تمام این فرهنگ‌ها نیز نشاط و شادی و معنویت است ولی برخی‌ها این فرهنگ‌ها را بد القا می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌ نکونام با تأکید بر اینکه باید همه ما نسبت به مسائل فرهنگی وسواس به خرج دهیم، تصریح کرد: ما به عنوان مسئولین نظام اسلامی باید مراقب باشیم که هوای مسموم به جامعه تزریق نکنیم.

وی کمک‌رسانی به آسیب دیدگان ناشی از شیوع ویروس کرونا و نیازمندان را یکی از فرهنگ‌های زیبای نشات گرفته از دین و اهل بیت خواند و ادامه داد: ضرورت تأکید رهبر انقلاب بر اجرای رزمایش همدلی و مواسات به فکر یکدیگر بودن و دست به دست هم دادن برای رفع مشکلات اقشار آسیب‌پذیر است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با بیان اینکه ضرورت تجمیع گزارش‌های کمک‌رسانی به آسیب دیدگان در راستای تحقق بیانات رهبر انقلاب مبنی بر ایجاد یک خاطره خوش در اذهان مردم است، گفت: شناسایی آسیب دیدگان واقعی بسیار اهمیت دارد که رزمایش مواسات به تبعیض تبدیل نشود.

وی ماه مبارک رمضان را فرصتی مغتنم برای افزایش کمک‌های خیری دانست و افزود: افطاری دادن یکی از فرصت‌های ویژه این ماه است که می‌توانیم از هر ظرفیت و مکانی برای انجام آن بهره ببریم.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه مساجد باید در ایام شیوع ویروس کرونا فعال باشند، خاطرنشان کرد: باید برنامه‌های فرهنگی و دینی در ماه رمضان همراه با حفظ فاصله اجتماعی باشد.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه در سال «جهش تولید» نباید کارهای تولیدی و اقتصادی تعطیل شوند بلکه باید شاهد رونق بیشتر آن‌ها باشیم، تصریح کرد: ماه مبارک رمضان نیز عرصه‌ای برای رونق امور فرهنگی و دینی است که باید غنیمت بدانیم.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *