[ad_1]

وزیر خارجه انگلیس که به رام الله سفر کرده است، امروز (سه‌شنبه) با محمود عباس دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، دو طرف در این دیدار به بررسی آخرین تحولات فلسطین به ویژه طرح الحاق کرانه باختری و ادامه شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی پرداختند.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تصریح کرد که در گفت‌وگو با دومینیک راب، وزیر خارجه انگلیس بر آمادگی تشکیلات خودگردان برای بازگشت به میز مذاکرات سازش تحت نظارت کمیته چهارجانبه بین‌المللی تاکید کرده است.

عباس تاکید کرد که صلح در فلسطین زمانی محقق خواهد شد که اشغالگری در این سرزمین پایان یافته و ملت فلسطین به استقلال و آزادی دست یابند و کشور مستقل خویش را در مرزهای سال ۱۹۶۷ تشکیل دهند.

وی تصریح کرد که صلح در منطقه با کنار گذاشتن فلسطینیان و عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی محقق نخواهد شد، بلکه از طریق قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی و طرح صلح عربی محقق خواهد شد و این یعنی اینکه قبل از هر چیز باید صلح در فلسطین محقق شود.

عباس در بخش دیگری از سخنانش ضمن مهم خواندن سفر وزیر خارجه انگلیس به فلسطین در شرایط پیچیده کنونی، تصریح کرد که رژیم صهیونیستی همچنان قدس به عنوان پایتخت کشور فلسطین را بر خلاف قوانین و  قطعنامه‌های بین‌المللی اشغال کرده و به شهرک‌سازی در اراضی فلسطینی ادامه می‌دهد و طرح الحاق کرانه باختری را هم لغو نکرده که تمامی این اقدامات هرگونه فرصت تحقق صلح را از بین می‌برد.

وزیر خارجه انگلیس با وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دیدار کرد

دومینیک راب پیش از عزیمت به رام‌الله با بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی دیدار کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، شبکه ۷ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در این دیدار در مورد فرصت‌های سیاسی پیش آمده پس از توافق عادی‌سازی روابط با امارات و تمایل لندن و تل‌آویو برای تقویت روابط و استفاده از تجربه‌های سیاسی یکدیگر گفت‌وگو شد.

راب در جریان سفر به فلسطین اشغالی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و گابی، اشکنازی وزیر خارجه این رژیم هم دیدار کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *