[ad_1]

در حالی که فدراسیون بسکتبال پس از کش و قوس‌های فراوان بازی‌های سوپر لیگ را بدون معرفی قهرمان تعطیل اعلام کرد، این موضوع از جنبه‌های مختلف اعتراض تیم‌ها را به همراه داشته تا همچنان شاهد ادامه داشتن حواشی لیگ باشیم.

به گزارش ایسنا، در حالی که دور رفت و برگشت سوپر لیگ بسکتبال ایران با معرفی هشت تیم حاضر در پلی‌آف به پایان رسید، به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور برگزاری مرحله پلی‌آف این رقابت‌ها نیز مانند سایر لیگ‌هایی که با مشکل مواجه شدند، به تعویق افتاده و نهایتا هم بدون‌ معرفی قهرمان تعطیل شد. البته پیش از این شاهد بودیم که فدراسیون‌هایی چون والیبال در همان روزهای ابتدایی شیوع این ‌ویروس، لیگ‌های خود را بدون‌ حواشی تعطیل کردند، اما گویا همانطور که در جریان سوپر لیگ بسکتبال شاهد حواشی و کناره گیری تیم‌ها بودیم، پس از تعطیلی کامل این‌ مسابقات هم همچنان باید شاهد حواشی ریز و درشت بود.

*بحث‌ کناره گیری شهرداری گرگان از سوپرلیگ

پس از اعلام رای فدراسیون بسکتبال در مورد مرحله پلی‌آف سوپر لیگ‌ مبنی بر تعطیلی رقابت‌ها بدون‌ معرفی قهرمان، تیم شهرداری گرگان صدرنشین دور رفت و برگشت لیگ ضمن اعتراض به تصمیم مسئولان اعلام کرد، در صورتی که این رای فدراسیون تغییر نکند کناره گیری از رقابت‌ها گزینه باز روی میز برای تیم شهرداری گرگان خواهد بود.

با این وجود مسعود عماری دبیر فدراسیون بسکتبال، در مورد احتمال تغییر نظر فدراسیون به ایسنا گفت: به هیچ عنوان این تصمیم قابل تغییر نیست، به هر حال ما این تصمیم را با نظرخواهی از هشت تیم موجود در پلی‌آف گرفته‌ایم و باید به نظر جمع احترام گذاشت.”

*نتیجه جلسه ۱۵ اسفند فدراسیون و باشگاه‌ها چه بود؟

البته اعتراض تیم شهرداری گرگان به نقض تصمیمی است که گویا فدراسیون به همراه نمایندگان تیم‌ها در تاریخ ۱۵ اسفند گرفته اند. آرش فولادیان سخنگوی باشگاه شهرداری گرگان در این ‌مورد به ایسنا گفت: “۱۵ اسفند ماه سال گذشته فدراسیون جلسه‌ای را با مسئولان تیم‌هایی که راهی پلی‌آف شده بودند برگزار کرد. طبق مصوبه آن جلسه اگر مسابقات تا ۲۵ اسفند ماه در حالت تعویق می‌ماند، فدراسیون قرار بود لیگ را پایان یافته و نتایج را اعلام کند. متاسفانه بر خلاف مصوبه آن جلسه، فدراسیون ۲۵ اسفند ماه دوباره درخواستی به باشگاه‌ها فرستاد تا نظر خود را در مورد ادامه لیگ بیان کنند! با توجه به جلسه اول فدراسیون با مسئولان تیم‌ها، ما منتظر بودیم که نتیجه اعلام شود اما فدراسیون دوباره نظرخواهی کرد.”

این ادعای سخنگوی شهرداری گرگان در حالی است که عماری این مسئله را تکذیب کرد. طبق گفته دبیر فدراسیون بسکتبال، در جلسه ۱۵ اسفند ماه فدراسیون با نمایندگان‌ باشگاه‌های حاضر در پلی‌آف، هیچ تصمیمی مبنی بر اینکه نتیجه نهایی لیگ را تا قبل از ۲۵ اسفند مشخص کنند، گرفته نشده است. از نظر باشگاه شهرداری گرگان، تنها تیمی که با این تصمیم فدراسیون ‌متضرر شده است تیم‌ گرگان است. با توجه به این اظهارات اکنون باید منتظر ماند و دید که آیا باشگاه شهرداری گرگان که اصلی‌ترین معترض به این تصیم فدراسیون است، از سوپر لیگ بسکتبال کناره گیری می‌کند؟ 

*استراتژی فدراسیون برای انتخاب نماینده ایران در آسیا چیست؟

موضوع دیگری که شاید تصمیم فدراسیون را تا حدودی بحث برانگیز می‌کند، چگونگی انتخاب نماینده ایران برای مسابقات باشگاه های آسیا است. رامین طباطبائی در آخرین صحبت‌های خود اعلام‌ کرد که فدراسیون رده‌بندی تیم‌ها در جدول را قبول داشته و شهرداری گرگان را تیم اول ایران می‌داند، اما برای انتخاب نماینده ایران در آسیا فعلا تصمیمی گرفته نشده و اگر این رقابت‌ها برگزار شود، فدراسیون تصمیمی متناسب با شرایط خواهد گرفت! حال این سوال مطرح ‌می‌شود که معیار فدراسیون برای انتخاب نماینده ایران در آسیا چه خواهد بود؟

*لیگ تابستانه و ادامه حواشی 

البته موضوع به همین جا ختم نمی‌شود و برخی تیم‌های مدعی عنوان قهرمانی، معتقدند که بهتر است فدراسیون لیگی تابستانه را با حضور ۸ تیم حاضر در مرحله پلی‌آف برگزار کند تا تکلیف قهرمان سوپر لیگ و نماینده ایران در آسیا مشخص شود. عماری در این ‌مورد نیز به ایسنا گفت: “لیگ بسکتبال همیشه از اوایل پاییز شروع شده و تا اواخر اردیبهشت ماه سال آینده پیگیری می‌شود. پس از اتمام لیگ بازیکنان ما با یک رکود مواجه می‌شوند چون در تایم باقی مانده تا برنامه‌های تیم ملی، ما مسابقاتی در سطح باشگاهی نداریم. با توجه به این شرایط برگزاری لیگ تابستانه یا جام حذفی از اهدافی است که فدراسیون در سر دارد و تنها برای مسابقات امسال نیست.”

حال مسئله‌ای که بحث تعیین نماینده ایران برای مسابقات آسیایی از لیگ تابستانه را زیر سوال می‌برد، پایان یافتن قرارداد بازیکنان و اعتراض باشگاه‌ها به این موضوع است. زمانی که فدراسیون لیگ را پایان یافته اعلام‌ می‌کند، قرارداد همه باشگاه‌ها با بازیکنان خارجی و داخلی نیز به اتمام می‌رسد که باعث اعتراض برخی باشگاه‌ها شده است. اکنون می‌توان این سوال را پرسید که در چنین شرایطی بهتر نبود فدراسیون تصمیم خود راجع به نماینده ایران در آسیا را مطرح‌ می‌کرد؟ و همچنین استراتژی فدراسیون برای انتخاب نماینده ایران چیست؟

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *