[ad_1]

دبیرکل عصائب اهل الحق عراق اعلام کرد، حضور نیروهای آمریکایی به مدت سه سال دیگر در عراق با قوانین مغایرت دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رووداو، قیس خزعلی، دبیرکل عصائب اهل الحق گفت، سفر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به واشنگتن قرار بود که با دلیل باشد و این دلیل‌ها باید به نفع عراق می‌بودند و بقای نیروهای آمریکایی به مدت سه سال تصمیمی مغایر با قوانین و خواست ملت عراق است.

وی به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم گفت، واشنگتن در پروژه‌های سفارت آمریکا در بغداد با هزینه چند میلیون دلاری در مراکز تحقیقات، بورس‌های تحصیلی و شبکه‌های اجتماعی تلاش می‌کند اما در واقع هدف آمریکا و سفارتش ضربه زدن به هویت و فرهنگ عراق، ایجاد ارزش‌ها و رفتارهای انحرافی است و هدف از پول‌های کلانی که هزینه می‌کند اشاعه همجنس گرایی میان جوانان و از هم گسستن روابط خانوادگی در عراق است.

خزعلی نسبت به نپرداختن الکاظمی و هیئت همراهش در آمریکا به موضوع خروج نیروهای این کشور از عراق ابراز تعجب کرد و گفت، ترامپ برای این سفر دلایلی داشت و تلاش می‌کند از هر رویدادی به نفع خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا استفاده کند.

وی در خصوص اظهارات آمریکا و هدف از بقای نیروهای آمریکایی در عراق برای کمک به این کشور در صورت هرگونه تجاوزی گفت، اگر ترامپ به دنبال دفاع از عراق در مقابل هر تجاوزی است اکنون ترکیه عراق را مورد حمله قرار داده است. تصمیم بقای نیروهای آمریکا در عراق به دست ترامپ نیست بلکه در اختیار عراقی‌هاست و مساله بقای نیروهای آمریکایی در عراق به مدت سه سال تصمیمی مغایر با قوانین و خواست ملت عراق است.

خزعلی گفت، در سفر الکاظمی به واشنگتن ملاحظه می‌شود که طرف آمریکایی مهربان و سخاوتمند است و به دولت بغداد ۲۰۰ میلیون دلار کمک کرده، حال اینکه این برای عراق خجالت آور است به خصوص که این کشور بی‌نیاز است و به صدقه‌های واشنگتن نیازی ندارد.

وی در خصوص توافق‌هایی که در آمریکا در حوزه برق امضا شده، گفت، آمریکا مشکل برق عراق را حل نخواهد کرد. واشنگتن دائما بر عراق کنترل دارد و این کشور را ضعیف کرده است و راه حل درست استفاده از شرکت‌هایی است که تجربه‌های موفقی در منطقه دارند. در واقع راه حل صحیح برای کشور اجرای توافقنامه چین است.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *