[ad_1]

ایسنا/زنجان فرمانده انتظامی شهرستان طارم از کشف ۸ تن چوب قاچاق از یک دستگاه کامیون خبر داد.

سرهنگ داوود مرادی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به عزم جدی پلیس برای مبارزه با قاچاق، اظهار کرد: در راستای مبارزه با انواع قاچاق کالا، ماموران انتظامی شهرستان طارم حین کنترل خودروهای عبوری در محور چورزق – تهم به یک دستگاه کامیون مشکوک و دستور ایست صادر کردند.

وی گفت: پس از توقف خودرو، ماموران در بازرسی از این خودرو ۸ تن چوب قاچاق را کشف کردند که ارزش تقریبی کالاهای کشف شده بیش از ۱۰۰ میلیون ریال برآورد شده است. کالاهای کشف شده به همراه متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع مربوطه شد.

به گزارش ایسنا، همجواری شهرستان طارم با استان گیلان و نفوذ رطوبت از این استان به منطقه و وجود آب و هوای خاص مدیترانه‌ای در این شهرستان باعث شده منابع‌طبیعی آن به یکی از زیباترین مناطق استان زنجان و شاید ایران تبدیل شود، تا جایی که وجود مراتع و جنگل‌های طبیعی به این شهرستان جلوه خاص و زیبایی داده است.

جنگل‌های طارم در مناطقی مانند جنگل ارس جیش‌آباد، چرزه، جمال‌آباد، مینا، خساره، سردآب و غیره قرار دارد و علاوه بر ارس در این منطقه، گونه‌های جنگلی دیگری شامل بنه، بلوط، بادام وحشی، زالزالک، سیاه‌تلو، انار وحشی، نارون، زبان گنجشک، داغ‌داغان و غیره وجود دارد.

تنوع درختان در شهرستان طارم سبب شده است که چشم طمع قاچاقچیان چوب همواره به دنبال جنگل‌های آن باشد. مقصد اغلب چوب‌های قطع شده طارم شهرهای شمالی کشور است که در طی سال‌های اخیر روند قاچاق این ماده باارزش از دل هندوستان ایران به دلیل افزایش قیمت چوب روند صعودی به خود گرفته است که تداوم روند می‌تواند مرگ جنگل‌های طارم را رقم بزند.

هر چند با بالا رفتن تب قطع درختان در طارم اقدامات خوبی در حوزه مبارزه با این پدیده توسط دستگاهای مرتبط صورت گرفته است اما اگر همه ما انسان‌ها به این نکته واقف باشیم که بدون محیط زیست زندگی بشر بر روی زمین امکان‌پذیر نیست و با قطع درختان زندگی را برای نسل‌های آینده سخت‌تر کرده و زمینی بی‌رحم را برای آن‌ها به یادگار خواهیم گذاشت قطعا دستی به سوی اره برقی نخواهد رفت.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.