[ad_1]

در شرایطی که تعداد مبتلایان به کروناویروس در برزیل از ۱۰ هزار تن گذشت، مجلس نمایندگان کنگره برزیل یک اصلاحیه قانون اساسی برای “بودجه جنگ” را به تصویب رسانده است تا هزینه‌های مرتبط با مقابله با این ویروس را از بودجه اصلی دولت جدا کرده و از اقتصادش حفاظت کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ این بودجه جنگ نیازمند تایید سه پنجم سنای برزیل در دو دور رای‌گیری است که احتمالا طی روزهای آتی انجام می‌شود.

اواخر روز جمعه مجلس نمایندگان کنگره برزیل سند اصلی این لایحه را با ۴۲۳ رای موافق و یک رای مخالف در دور دوم رای‌گیری به تصویب رساند. در دور اول رای‌گیری ۵۰۵ تن موافق و یک تن مخالف بودند.

اصلاحیه فوق چارچوب فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کند و اجازه نمی‌دهد تا هزینه‌های مرتبط با حکم “وضعیت اضطراری” ناشی از همه‌گیری کروناویروس که تا ۳۱ دسامبر معتبر است، با بودجه فدرال در همین بازه زمانی آمیخته شود.

علاوه بر کاهش محدودیت‌های مالی و بودجه‌ای برای سرعت بخشیدن به اقدامات مقابله با این شیوع، بودجه جنگ همچنین قدرت خرید اوراق قرضه اضطراری به بانک مرکزی برزیل برای تثبیت بازارهای مالی اعطا می‌کند.

براساس آمارهای روز شنبه وزارت بهداشت برزیل، میزان تلفات کروناویروس در این کشور به ۴۳۱ تن افزایش یافته و تعداد مبتلایان به ۱۰ هزار و ۲۷۸ تن رسیده است. برزیل جزو کشورهایی است که برای دریافت تجهیزات درمانی از چین تلاش می‌کند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *