قالیشویی رباط کریم

قالیشویی رباط کریم

فرش‌ها مثل هر وسیله دیگر خانه ما مستمند توجه و محافظت هستند. محافظت از فرش‌ها می بایست نسبت به دیگر وسایل، حتی بیشتر باشد، چرا که سرمایه خانه ما هستند. برای آنکه بتوانیم از فرش ها به لطف نگهداری کنیم، می بایست اهمیت عواملی که سبب ساز آسیب رساندن به آنها می‌شوند، آشنا گردیم. در همین نوشته اساسی مجموعه قالیشویی توحید ملازم گردید تا دست اندرکاران جراحت رسان به فرش ها را بشناسید.

 انواع آسیب های فرش

از آن جایی که فرش ها یکی از اسباب و اثاث لوکس و گران بها خانه های ما هستند، باید دارای اعتنا بیشتری از آنها مراقبت کنیم. فرش‌های ما در معرض خطرات زیادی هستند. در ادامه به معرفی آسیب‌هایی که ممکن میباشد به فرش وارد شود خواهیم پرداخت و همینطور منش حل‌هایی را هم به جهت پرهیز از این آسیب ها ارائه خواهیم داد.

آب، نم و رطوبت

خیلی از ما اصلی خیال آنکه در هزینه‌های خویش صرفه جویی کنیم، تصمیم می‌گیریم فرش‌هایمان را در خانه بشوئیم. امّا آیا مقدار آبی که مصرف میکنیم به ترازو است؟ چقدر طول می‌کشد تا فرش در خانه خشک شود؟ همین در حالی هست که قالیشویی‌ها مجهز به دستگاه های خشک کننده سریع میباشند و آب مدت روزگار کمتری بر بر روی فرش باقی می ماند. کاهش ماندگاری آب بر روی فرش، سبب جلوگیری از پوسیدگی آن خواهد شد. امّا تنها شستشوی فرش نمیباشد که سبب ساز باقی ماندن آب در فرش و پوسیدگی آن می شود! محل قرار گیری فرش در منزل هم دوچندان با است. چنانچه فرش در زیر گلدان‌ها و محل قرار گیری خودرو لباسشویی یا این که سینک ظرفشویی قرار گیرد، مراد یا اجباری احتمال ریختن آب اضافی بر بر روی آن وجود دارد. به هرحال همین نم و رطوبت مدتی بر روی فرش باقی می ماند و محلی برای تجمع حشرات خواهد شد. همینطور به یاد داشته باشید خویش آب نیز به تنهایی به الیاف فرش آسیب می‌رساند. همین مورد به خصوص در فرش‌های دستباف و قدیمی که حساس‌تر هستند، حساس دارد. همچنین هنگام بارندگی نباید فرش در نزدیک پنجره‌های گشوده بماند. پس، در تراز نخستین در آغاز فرش و قالی را از بخش ها مرطوب گفته شده، دور کنید. در سطح بعدی می توانید از سرویس ها یک قالیشویی دارای به کار گیری کنید. قالیشویی توحید می‌تواند به رفو گری انواع فرش بپردازد. ولی توجه نمایید که درصورتیکه فرش به ادله رطوبت بسیار پوسیده شود، امکان تعمیر آن اغلب ممکن نخواهد بود. حتی در مواقعی که پوسیدگی  مضاعف است، امکان لوله و جمع نمودن فرش هم دیگر وجود نخواهد داشت، چرا که هنگام بلند نمودن فرش، احتمال پارگی وجود دارد.

انواع حشرات دشمن فرش‌ها

 علاوه بر حشراتی که بر اثر نم و رطوبت بر بر روی فرش عده می‌شوند، انواع دیگری از حشرات هم وجود دارا‌هستند که جذب الیاف خویش فرش می شوند. از پاراگراف همین حشرات می قدرت به بید یا سوسک چرم خوار اشاره کرد. در مورد ها بسیاری ممکن است نتوان بید خوردگی را از ظاهر فرش تشخیص داد. زیرا بیدها از پشت گره تغذیه میکنند و پرزهای بر روی فرش دست نخورده می‌ماند. فرش‌هایی که از کالا پنبه و پرز پشم هستند، اکثر توجه بید‌ها را به خویش جلب می‌کنند. به جهت پیشگیری از این مسئله، حداقل هفته‌ای یک بار فرش‌های خود را جارو بکشید. پشت و روی فرش را به خوبی تمیز کنید. به محض تماشا نقاط بید زده یا این که موجودات زنده اطراف و پشت فرش، برای ارسال آن به یک رفوگر حرفه‌ای اقدام کنید. چرا که در صورت عدم رفوی پرسرعت فرش، اصلی گذشت زمانه تعمیر آن سخت‌تر خواهد شد. دقت کنید که پایین فرش، یعنی زمین محل قرارگیری آن نیز باید تمیز شود. البته به خاطر داشته باشید که نباید پایین فرش مرطوب بماند. پس از تمیز کردن محل، اجازه دهید تا زمین تماما خشک شود، آن‌گاه فرش را بر بر روی آن پهن کنید. موادی مثل پوست درختان سدر و نفتالین، بید‌ها را از فی مابین می‌برد. ولی بهترین ماده برای از میان بردن لاروها، پرمترین است. همین ماده‌ از گل داوودی استخراج می‌شود. اصلی وجود آنکه استعمال از پرمترین ضرری ندارد، اهمیت همین اکنون توصیه می کنیم قبل از استفاده، کلیدی مشاوران گروه قالیشویی توحید تماس گرفته و در رابطه مهم گونه فرش و ماده مطلوب به جهت نابودی حشرات مشاوره اخذ کنید.

جمع شدن کناره‌های فرش

 از پاراگراف دلایلی که ممکن است موجب عده شدن کناره های فرش شما شده اند، عبارتند از: استعمال از مواد شوینده نامناسب استعمال بیش از میزان از مواد شوینده گره‌های محکم حاشیه فرش کوبیدن بیش از اندازه فرش زمان بافت در این مورد، بعضی اهمیت گذاشتن پایه‌های صندلی عملکرد می نمایند تا این وضعیت را برطرف کنند. البته خوبتر می باشد پایه‌های مبلمان خود را بر روی فرش قرار ندهید. از قرار دادن وسایل سنگین خانه بر بر روی قالی‌ها خویش داری کنید. همینطور اساسی کوبیدن میخ، فرش را به زمین وصل نکنید. در هر دو حالت، به تار و پود فرش آسیب خواهد رسید. بهترین خط مش برای پرهیز از توده شدن کناره های فرش، دوخت یک نوار چرمی اصلی ضخامت 2 میلی متر در قسمت‌های جمع شده است. –حیوانات خانگی– حیوانات خانگی به خصوص گربه و سگ دوست دارا هستند پنجه و دندان‌های خود را اصلی وسیله‌ای تیز کنند. به خصوص زمانی که ریز هستند و هنوز آموزش‌های واجب را دریافت نکرده‌اند. همینطور بعضی حیوانات خانگی مهم نشانه گذاری ادرار، می‌خواهند قلمرو خویش را نشان دهند. این موضوع علاوه بر کثیف کردن فرش، جراحت متعددی به آن وارد می‌کند. به جهت حل همین مشکل، می توانید در ارتفاع مدت تدریس حیوان خانگی خود، از نفتالین به کار گیری کنید. حیوانات از بوی نفتالین متنفرند و همت می‌کنند به آن نزدیک نشوند.

اشعه خورشید

پزشکان همواره به ما تاکید کرده اند تا به جهت جذب ویتامین‌ها در نور آفتاب قرار بگیریم. همینطور پزشکان اکثر زمان ها توصیه می کنند برای حفاظت از پوست، از کرم‌های ضد آفتاب به کارگیری کنیم. همین مورد قضیه برای فرش‌ها نیز صادق است. اشعه خورشید در گذر زمان، رنگ‌های فرش را کم رنگ می‌کند. اگر همین مورد قضیه ادامه پیدا کند به مرور زمان باعث آسیب‌های جدی به فرش خواهد شد. یک عدد از عوارض به کار گیری از کوره‌ها و پنکه‌های گرماده در سوله قالیشویی توحید این موضوع است. همین شیوه سبب می شود تا نیز آب زودتر خشک شود و نیز فرش ها در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرند. بهتر است شما هم در منزل به همین مورد قضیه دقت کنید. فرش‌ها را در مکانی قرار دهید که نور مستقیم خورشید نباشد. همچنین می توانید از پرده‌های ضخیم‌تر به کارگیری کرده و یا از شیشه‌های رده در برابر اشعه فرابنفش خورشید بهره ببرید.

قالیشویی سلطان آباد

قالیشویی جعفرآباد

 

منبع golestanwash.com

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *