درباره قطعات سیستم هیدرولیک فرمان توصیه میشود که هر چند وقت یکبار با مراجعه به متخصص فنی سیستم کنترل و سرویس این قسمت از خودروی خود را انجام دهید تا دچار مشکل نشوید. ابتدای دهه 80 بود که یک فرانسوی جذاب به جمع تولیدات خودروسازی سایپا اضافه شد. حداقل تا اواسط دهه هشتاد کمتر رقیبی از لحاظ چابکی و توانمندی فنی به پای آن میرسید. فشار وارد شده به مدار روغن در سیستم هیدرولیک بخش عمده نیروی لازم برای فرمان دادن به چرخها در خودرو را تأمین میکند و باعث میشود تا وجود سیستم هیدرولیک فرمان باعث روانتر شدن فرمانپذیری چرخها توسط راننده شود. هر چه مقدار مقاومت و نیرو، در برابر میل جک بیشتر باشد به همان میزان توان از الکتروموتور بیشتر دریافت میشود و جک با قدرت بیشتری به سمت بیرون حرکت میکند. هیدرولیک میتواند اصطلاحی باشد که برای مطالعه مایعات و نحوه عملکرد مایعات استفاده میشود.

سلام دوستان.من خودروهای زیادی داشتم ازایرانی گرفته تا چینی.بعد همه اونها زانتیا گرفتم یک زانتیا هشتادوپنج سفید وسالم.باصدتا کارکرد.خداییش تا حالا ماشین به نرمی وباحالیش ندیدم .تاجایی که دلت بخواد بهت حال میده.چه داخل کوه چه داخل خیابون.ازلحاظ خرج هم تاحالا که یکساله دست من بوده خرجی نداشته لوازمش خیلی خوب گیرمیاد حتی ما که توی یک شهرکوچک هستیم.ازلحاظ مصرف سوخت بایدبگم من هفتصدوچهل کیلومتر باهاش رفتم شصت لیتر بنزین گرفته.همشم 120تا160رفتم.دوستان توی پیامهاشون میگن علت هشتی شدن چرخها چیه؟ ضمن اینکه اصول براما امروزه در صنعت ابزار ماشین در مورد هیدرولیک استفاده میشوند. این برای مدتی شناخته شده بود اما هیچ کس متوجه نشده بود که ماشین تا چه اندازه میتواند تا قبل از چاپ براما کارا و کارآمد باشد. با یک نگاه به لیست هزینه های حدودی قطعات مصرفی زانتیا که پس از خرید به تعویض نیاز دارند و در نظر گرفتن اجرت سرویس ها می توان گفت که یک زانتیای کاملا سالم از نظر فنی، پس از خرید هزینه ای 3 الی 4 میلیون تومانی را به همراه خواهد داشت.

فشار نرمال گوی های تعلیق در محور جلو 55 و در محور عقب 35 بار است که نوع IFHS تولید 2017 آن حدودا 85 الی 100 هزار تومان قیمت دارد. برای مثال در پژو 206 روغنهای پرفشار سیستم هیدرولیک از روی قسمتهای بالایی عبور میکنند که در صورت خرابی و نشت روغن میتواند باعث آتشسوزی در این خودرو شود؛ بنابراین بهتر است از قطعات استاندارد و تائید شده استفاده کنید. مثال دیگرهیدرولیک سیستم بسته سیستم ترمزاتومبیلها است که ازروغن هیدرولیک یا بعبارتی عامیانه روغن ترمزها استفاده می شود . همچنین برای تأمین انرژی چرخها از آب روان استفاده کردند که به ما در تهیه غذا و پارچه کمک میکرد. این انرژی را به پیستون منتقل میکند و آن را مجبور میکند که چیزی را به سمت بالا بلند کند. یکی از دلایل رایج که در سیستم هیدرولیک خودروهای مختلف میتواند خرابیهایی را به بار آورد را میتوان استفاده از قطعات نامرغوب مانند تسمه یا قطعات داخلی سیستم هیدرولیک دانست.

جعبه فرمان یکی از اجزای سیستم فرمان خودرو است که وظیفه دارد جهت حرکت خودرو را تنظیم و کنترل کند. مکانیک و مهندس انگلیسی جوزف براما کار در زمینه کاربردهای عملی قانون پاسکال را آغاز کرد، اصلی که توسط ریاضیدان فرانسوی بلیز پاسکال ایجاد شد. این شیر معمولا دارای ابعاد کوچکی است و در مکانهایی مورد استفاده قرار می گیرد که تنظیم جریان سیال بسیار دقیق مورد نظر باشد از جمله خط برگشتی گاز از رگلاتور های پایلوت مدل رمباخ به RUN مربوطه.علت نامگذاری این شیر ها وجود یک پلاگ مخروطی شکل در آنها می باشد و از سایز های ۸/۱ اینچ به بالا موجودند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد غلطک هیدرولیک لطفا از سایت ما دیدن کنید.

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.