[ad_1]

معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ضعف های کشورهای مدعی آماده برای مقابله با مخاطرات، گفت: پیام همه گیری ویروس کرونا این است که غلبه بر ویروس کرونا ، فراتر از توان هر کشوری به صورت مستقل است بنابراین همه باید به کمک هم بشتابند.

محمدحسین نیکنام در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه رخداد همه گیری کرونا صحنه رسوایی مدعیان حمایت از حقوق بشر است، اظهار کرد: در بحبوحه کمبود اقلام حفاظتی فردی از جمله ماسک ، حقایق بسیاری آشکار شد. کشورهایی که داعیه آمادگی مقابله با انواع مخاطرات را دارند، با وجود برخورداری از همه امکانات، ثروت و تکنولوژی، از ضعف مدیریت سلامت از جمله تامین اولیه ترین امکانات حفاظتی فردی در مقابل ویروس کرونا رنج می برند.

وی ادامه داد: این کشورها برای رفع مشکل کمبود امکانات، از هیچ اقدامی حتی اقدام غیراخلاقی و غیرانسانی فروگذار نکرده و در این زمینه به یکدیگر هم رحم نکردند. تغییر دادن مسیر کالاهای حفاظتی از جمله ماسک به آمریکا، چیزی جز دزدی سر گردنه نبود که بخش کوچکی از نیات خودخواهانه و خودپرستانه غرب  و در راس همه آمریکا را نشان داد.

این متخصص ایمونولوژی و رئیس مرکز تحقیقات ایمونولوژی مولکولی همچنین خاطرنشان کرد: جلوه دیگری از نیات ضدبشری کشوری مثل آمریکا ادامه و حتی تشدید تحریم ها علیه ایران است. کدام انسان منصفی راه های کمک های پزشکی به کشوری که از همه گیری ویروس کرونا رنج می برد را می بندد؟

نیکنام با بیان اینکه همه گیری کرونا درس های بزرگی برای همگان در سطح فردی و اجتماعی دارد، تصریح کرد: پیام همه گیری ویروس کرونا این است که هیچ کشوری از این مشکل مستثنی نیست.  امکانات پزشکی در کمتر کشوری کفایت می کند و غلبه بر این بیماری، فراتر از توان هر کشوری به صورت مستقل است بنابراین  همه باید به کمک هم بشتابند. هر کشوری که براساس واقعیات و ظرفیت های موجود، به شیوه خود اقداماتی برای مقابله با کرونا انجام داده است  و بعضا نتایج ارزشمندی گرفته است  باید با ارائه این تجربیات، برای غلبه جهانی بر این ویروس، نقش مهم خود را ایفا کند.

این عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با اشاره به ظهور بیماری های متعدد نوپدید در دهه های اخیر، افزود: سالانه 17میلیون نفر در دنیا بر اثر بیماری های عفونی جان می سپارند و کوید19آخرین بیماری از این دست نخواهد بود.با درس هایی که از  همه گیری کرونا آموخته ایم، باید خود را آماده شرایطی از این دست کنیم. چین، کره جنوبی و سنگاپور که عملکردهای موفق تری در مقابله با کرونا  داشته اند، از تجربه مقابله با بیماری سارس درس های فراوانی آموخته بودند و اکنون از آنها بهره بردند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *