[ad_1]

رئیس فدراسیون بسکتبال ایران گفت: برنامه‌های ما برای شروع کردن لیگ آماده است و تنها منتظر هستیم تا شرایط کشور مشخص شود. در مورد مسئول روابط بین‌المل فدراسیون هم باید بگویم که او در حیطه اختیارات خود عمل می‌کند و همه کاره نیست.

رامین طباطبائی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد برنامه‌های آینده فدراسیون بسکتبال برای تیم ملی با توجه به لغو مسابقات ویلیام جونز، توضیح داد: البته فعلا لغو قطعی این مسابقات به صورت رسمی به ما ابلاغ نشده است، اما احتمالا با توجه به موج جدید ویروس کرونا در جهان باید منتظر لغو شدن این مسابقات باشیم. به هر حال برگزاری چنین مسابقاتی در شرایط فعلی برای میزبان سخت است، تیم‌ها تنها از یک قاره یا یک منطقه خاص نیستند و همین موضوع کار را سخت‌تر می‌کند. با توجه به این موضوعات ما هم احتمال می‌دهیم که مسابقات لغو شود. 

او ادامه داد: بنابراین اگر مسابقات ویلیام جونر لغو و تا یکی دو ماه آینده شرایط برای برگزاری مسابقات بین‌المللی و دوستانه فراهم نشود، عملا برگزاری اردوهای تیم ملی ایران به ۲۰ روز قبل از پنجره دوم و سوم کاپ آسیا موکول می‌شود. البته این موضوع هم منوط بر آن است که این رقابت‌ها لغو نشوند. 

طباطبائی در واکنش به این موضوع که گفته می‌شود مسئول روابط بین‌الملل فدراسیون همه کاره فدراسیون بسکتبال شده است، توضیح داد: واقعیت این است که ما به هر کس در حوزه و حیطه وظایف خودش اختیارات لازم را می‌دهیم. کمیته روابط بین‌الملل با توجه به جایگاهی که دارد باید با همه کمیته‌های فدراسیون ارتباط نزدیکی داشته باشد و خانم مسیحی هم فرد فعالی است، وقتی کاری را به او محول می‌کنیم به سرعت پیگیر آن می‌شود که شاید همین موضوع باعث ایجاد برخی سوء تفاهم‌ها شده است. در واقعیت ما مطابق با وظایف هر کس به او اختیارات می‌دهیم و این موضوع که او همه کاره فدراسیون است، درست نیست. 

رئیس فدراسیون بسکتبال ایران، درباره بحث تغییر سرمربی و کادرفنی تیم ملی نیز گفت: واقعیت این است که فدراسیون اصلا تصمیمی نگرفته است، برداشت‌ها از صحبت‌های بنده متفاوت است. در واقعیت اصلا جلسه کمیته فنی ما تشکیل نشده و در مورد این مسائل نمی‌توانیم صحبت کنیم. در حال حاضر منتظر هستیم تا ابتدا شرایط به یک حالت پایدار برسد تا سپس در رابطه با این مسائل تصمیم گیری کنیم و در آن زمان اگر قرار باشد اتفاقی بیافتد، اعلام خواهیم کرد. 

او در پاسخ به این سوال که‌ آیا فدراسیون بسکتبال برای شروع احتمالی لیگ از ماه‌های آینده پروتکل‌های لازم را به باشگاه‌ها و استان‌ها اعلام کرده است؟ تصریح کرد: فدراسیون جهانی (FIBA) پروتکل‌های لازم را در چند صفحه برای فدراسیون‌های ملی و از جمله ایران ارسال کرده است. ما نیز این پروتکل‌ها را ترجمه کرده و در اختیار استان‌ها و باشگاه‌ها برای همه رده‌ها (سوپر لیگ، دسته یک و…) قرار داده‌ایم. با این حال موضوع مهم این است که در پاراگراف اول این اطلاعیه اعلام شده پروتکل‌های ملی به پروتکل‌های بین‌المللی ارجح هستند و فدراسیون‌های ملی باید محوریت اصلی کار خود را قوانینی قرار دهند که مسئولان هر کشور وضع می‌کنند.

طباطبائی ادامه داد: در واقع فدراسیون جهانی اجازه داده است که لیگ را آغاز کنیم و ما نیز دوست داریم هر چه سریع‌تر مسابقات شروع شود، اما فعلا منتظر هستیم تا ببینیم شرایط کشور چگونه خواهد شد. حتی برخی سالن‌ها در استان‌های مختلف باز شد، اما به دلیل استقبال کم باز هم بسته شدند. برنامه‌های فدراسیون نیز برای شروع لیگ آماده است و هر زمانی که شرایط برای آغاز فصل فراهم باشد، فدراسیون آماده است تا استارت کار را با برگزاری جلسات بزند. 

او در پاسخ به این سوال که آیا فدراسیون بسکتبال زیر ساخت‌های لازم برای اجرای دقیق این پروتکل‌ها را دارد؟ اظهار کرد: در واقع ما باید زیرساخت لازم را ایجاد کنیم، چرا که این موضوع در جهان یک مسئله بی سابقه بوده و هیچ یک از کشورهای جهان تجربه آن را نداشتند. کمیته پزشکی فدراسیون با استان‌ها در ارتباط است و شخصا با آقای خلیلیان هم صحبت کرده‌ام. فدراسیون پزشکی ورزشی در کنار ما است و فدراسیون بسکتبال هم قطعا باشگاه‌ها را موظف خواهد کرد اقداماتی مانند انجام دادن تست‌های پزشکی را انجام دهند. فدراسیون بسکتبال آمادگی لازم را دارد و قطعا همه تلاش خود را خواهیم کرد که روند خوبی در این مسائل طی کنیم. 

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.