[ad_1]

ایسنا/زنجان معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان گفت: شهرداری‌های سراسر استان باید بر ورود و تحرکات متکدیان نظارت کرده و ضمن مراقبت از رفتار آن‌ها، این گروه را مجهز به وسایل حفاظت شخصی کرده و سپس با حمایت لازم به بیرون از نقاط جغرافیایی، هدایت کنند.

خدابخش مرادی‌نافچی شامگاه دیروز (۱۶ فروردین) در جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده استان با اشاره به این‌که اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی همزمان با سراسر کشور تا ۲۰ فروردین در استان زنجان نیز ادامه خواهد داشت، ادامه‌ داد: برابر قانون با متخلفان برخورد خواهد شد و به دلیل در بین بودن سلامت جامعه هیچ مماشاتی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

وی با بیان این‌که تعطیلی بازار و اصناف، ضرر اقتصادی برای جامعه دارد، بیان کرد: این تصمیمات در کل دنیا برای حفظ سلامت مردم اجرا می‌شود.

این مسئول از اجرای دو اقدام اساسی همزمان با شیوع بیماری کرونا با همکاری مردم خبر داد و گفت: این دو طرح شامل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و غربال‌گری است که شاهد اثرگذاری بالای هر دو طرح بودیم.

وی با اشاره به همکاری مطلوب مردم استان زنجان در روز طبیعت، ادامه داد: نتیجه این همکاری‌ها باعث شد تا میزان شیوع بیماری کرونا در این استان روند ثبات و نزولی داشته باشد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با اشاره به وجود دغدغه‌هایی در زمینه برخی گروه‌های پرخطر مانند معتادان متجاهر، کودکان کار و متکدیان که می‌توانند سلامت خود و دیگران را تحت تاثیر قرار دهند، بیان کرد: با توجه به این‌که این گروه‌ها پروتکل‌پذیر نبوده، مرز جغرافیایی نداشته و مناسبات سلامت را رعایت نمی‌کنند، می‌توانند به‌عنوان نقطه خطر در شیوع بیماری تلقی شوند.

مرادی‌نافچی با تاکید بر توجه جدی شهرداری‌ها به موضوع متکدیان، ادامه داد: شهرداری‌های سراسر استان باید بر ورود و تحرکات متکدیان نظارت کرده و ضمن مراقبت از رفتار آن‌ها این گروه را مجهز به وسایل حفاظت شخصی کرده و سپس با حمایت لازم به بیرون از نقاط جغرافیایی، هدایت کنند.

وی به موضوع کودکان کار نیز گریزی زد و بیان کرد: در مورد کودکان کار نیز باید به جمع‌آوری، قرار دادن در اختیار خانواده، تجهیز به وسایل حفاظتی و بهداشتی و حمایت لازم برای جلوگیری از ورود آن‌ها به شهر توجه جدی شود.

این مسئول بر احتمال بیشتر بودن شدت اثر منفی معتادان متجاهر از متکدیان و کودکان کار اشاره کرد و گفت: بهزیستی و دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر باید این افراد را شناسایی و به خانواده آن‌ها اطلاع داده و لوازم حفاظت شخصی و بهداشتی را در اختیارشان قرار داده و نیروی انتظامی نیز از کانون تجمع آن‌ها جلوگیری کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان در ادامه جلسه بر ضرورت رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی در مراکز و کانون‌های جمعیتی از واحدهای تولیدی گرفته تا مراکز نگه‌داری معلولان تاکید کرد و ادامه داد: برای هر کدام از این مراکز باید کارشناس بهداشتی و مسئول نظارت مستقیم در نظر گرفته شود.

مرادی‌نافچی با اشاره به ضرورت توجه به حفظ سلامت روان در روزهای کرونایی، خاطرنشان کرد: بهزیستی، آموزش و پروش و آموزش عالی در این زمینه باید پیام‌های تقویت روحی و روانی را به جامعه هدف خود و عموم مردم ارسال کنند تا شاهد تامین سلامت روان مردم‌ نیز باشیم.

وی از مردم به‌عنوان یاران اصلی دولت در مقابله با کرونا یاد کرد و گفت: پویش‌های مردمی، اقدامات اثرگذاری در مقابله با بیماری کرونا انجام داده‌ و در همه زمینه‌ها حضور فعال داشتند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار زنجان با اشاره به این نکته که بر اساس دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا به سمت ساماندهی این پویش‌ها حرکت می‌کنیم، افزود: هدایت ناصحیح اعتماد مردم به تشکل‌ها و پویش‌های مردمی، آسیب‌های جدی در آینده ایجاد می‌کند.

این مسئول با اشاره به در پیش بودن نیمه شعبان، اظهار کرد: شیعیان و عاشقان اهل‌بیت (ع) منتظر ظهور امام زمان (عج) هستند اما در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و در شرایط کنونی به‌رغم میل باطنی از برگزاری برنامه‌های تجمعی و توزیع نذورات در مکان‌های مختلف امتناع خواهد شد.

مرادی‌نافچی تاکید کرد: از مدیران انتظار می‌رود با توجه به نیاز جامعه، نذورات هیات‌ها، مردم، مومنان و متدینان را به نقاهتگاه‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی هدایت کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *