[ad_1]

ایسنا/ایلام حسین صمصامی، قائم مقام کمیته امداد استان پای دغدغه های استان ایلام از زبان نمابنده ولی فقیه و نماینده عالی دولت در استان نشست.

حجت الاسلام کریمی تبار در این دیدار اظهار کرد: کمیته امداد علاوه بر خدمت رسانی گسترده در زمینه های عمرانی،اشتغال و معیشتی در زمینه ترویج مسائل فرهنگی و دینی نیز در جامعه پیشتاز است.
وی تکریم ارباب رجوع و کسب رضایمندی این قشر را از دیگر موفقیتهای این نهاد برشمرد و افزود: در طول هفته نیازمندان زیادی به دفتر اینجانب مراجعه کرده  که پس از ارجاع قشر نیازمند مراجعه کننده به کمیته امداد همه این افراد پس از دریافت خدمت با رضایت از این نهاد خارج می شوند.
امام جمعه ایلام شناخت کافی و دقیق مدیران کمیته امداد از وضعیت مددجویان را موفقیتی ارزشمند برشمردند و گفت: برخورد مدیران و کارکنان این نهاد با خانواده ها  نیز بر اساس نهایت تکریم،احساس و عاطفه بوده است.
وی ایجاد اشتغال برای نیازمندان را از جمله اقدامات برجسته این نهاد برای خانواده ها عنوان کرد و گفت: در سالهای گذشته شاهد بوده ایم که از این طریق خانواده های بسیاری به خوداتکایی و توانمندسازی رسیده اند.
کریمی تبار ادامه داد: استان ایلام از لحاظ سطح محرومیت ها وضعیت ویژه ای داشته و ما انتظار داریم کمیته امداد مرکز توجه ویژه ای به این استان داشته باشد. 

قاسم سلیمانی دشتکی، استاندار ایلام نیز در دیدار با قائم مقام کمیته امداد، اظهار کرد: ایلام استانی است با  فقر و غنای بسیار که این موضوع یک پارادوکس عجیب است.
سلیمانی دشتکی افزود: به عنوان مثال با اینکه در این استان محرومیت ها زیاد است و میزان جمعیت تحت حمایت بالاست اما می بینیم که بطور متوسط هر پنج نفر دارای یک خودرو هست و میزان ترافیک آن در حد شهرهای بزرگ است.
وی تصریح کرد: با همه مشکلات و محرومیتهایی که در این استان وجود دارد اما در سالهای گذشته سرمایه گذاری های بسیار خوبی خصوصاً در زمینه های نفت و گاز و پتروشیمی در آن صورت گرفته است و زیرساختهای آن نیز تقویت شده است.
استاندار ایلام دوران هشت سال  جنگ و دفاع مقدس را یکی از دلایل محرومیت استان ایلام عنوان کرد و گفت: در آن چند سال هیچگونه سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی در این استان که توسعه را به دنبال داشته باشد صورت نگرفت.
سلیمانی دشتکی افزود: اما در سالهای پس از جنگ خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی در زمینه توسعه این استان صورت گرفته که این اقدامات همچنان ادامه دارند.
وی ادامه داد: مرز مهران که استان ایلام را به دروازه عتبات عالیات تبدیل کرده است یکی دیگر از ظرفیتهای خوب این استان برای توسعه بوده و ما سال گذشته شاهد تردد حدود هفت میلیون زائر از طریق این استان بین کشورهای ایران و عراق بودیم.
استاندار ایلام با اشاره به اینکه دولت و مجلس در چند سال گذشته کمکهای خوبی را به نیازمندان و مددجویان اختصاص داده اند افزود:این کمکها باعث تغییرات محسوس در معیشت این خانواده ها شد.
سلیمانی دشتکی توانمندسازی مددجویان را از بهترین خدمات کمیته امداد برای این قشر برشمردند و گفت: اگر توانمندسازی برای این قشر صورت گیرد شاهد برطرف شدن دیگر مشکلات آنان خواهیم بود.
وی در ادامه ، مسکن و سرپناه را یکی از عمده ترین مشکلات مددجویان در استان ایلام عنوان کرد و گفت: کمیته امداد از طریق انعقاد تفاهم نامه با دستگاههای دیگر خصوصاً بنیاد مسکن و راه و شهرسازی می تواند بخشی از این مشکلات را برطرف کند.
استاندار ایلام همچنین گفت:در زمینه های درمانی نیز اگرچه که کمیته امداد خدمات زیادی را به مددجویان ارائه می دهد اما با توجه به تعداد زیاد بیماران در این استان درخواست داریم کمیته امداد کشور در این زمینه توجه ویژه ای به این استان داشته باشد.

انتهای پیام

[ad_2]

Source link

You might also enjoy:

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *